Antalya Haberlerleri – Antalya haber – Havadis07

Göçerler’de birlik yemeği

Göçerler’de birlik yemeği

Göçerler’de birlik yemeği
10 Kasım 2017 - 13:11

Antalya’nın Kepez ilçesi Göçerler Mahallesi’nde birlik ve beraberlik yemeği düzenlendi.

Kepez’in Göçerler Mahalle Muhtarı Nadir Doğan’ın, birlik ve beraberlik yemeğine yemeğe Kepez Kaymakamı Hamdullah Suphi Özgödek, Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, İl Emniyet Müdür Yardımcısı İlker Ekşi, İlçe Emniyet Müdürü Murat Baz, Kepez Muhtarlar Dernek Başkanı Feyzullah Büyükkeleş ile 66 mahalle muhtarının tamamına yakını katıldı.

Tütüncü: “Sevgi varsa hizmet de yapılır, iş de görülür”

Yemekte Başkan Hakan Tütüncü, Kepezli muhtarlarla birlik ve beraberlik içerisinde çok güzel hizmetlere imza attıklarını söyledi. Tütüncü, “Birliğimiz, beraberliğimiz, dostluğumuz ve kardeşliğimiz önemli şeyler. Bu yemekte devlet, millet kaynaşması var. Kaymakamımız, emniyet müdürümüz burada. İnsanların birbirlerine karşı sevgi ve saygılarının olduğu yerde her şey çok güzel olur. Hizmetler de gelir, işlerde görülür. Birbirimiz severek, birbirimizi sayarak yolda yürümek, birbirimize güzel sözler söyleyerek bu yolculuğu devam ettirmek bana göre mutlulukların en büyüğüdür.”

Tütüncü, ilçeyi yönetenlerin gönüllerinin birbirine yaklaşmasının önemine dikkat çekerek, “Gönüller birbirine yaklaşırsa o zaman maşallah diyeceğimiz işler yaparız. Dün geçti gitti, yarına çıkacak mıyız Allah bilir. Önemli olan bugün. Bugünü iyi geçirmemiz lazım. Üç günlük dünyada birbirimizi kırmanın hiç anlamı yok. Birbirimize küsüp darılıp gitmenin de hiçbir anlam yok. Birbirimizle kucaklaşmaktan daha güzel ne olabilir ki bu fani dünyada. Zaten birbirine sarılabilenler, birbirine dayanabilenler, birbirileri arasında sevgi, saygı üretenler tarih yazarlar. Sevginin olmadığı yerde hiçbir şey yoktur. Sevginin olmadığı yerde asla saygı olmaz. Sevgi ve saygının olmadığı yere başarı gelmez. İnsanlar birbirlerinin yokluklarını hissetmezler. Bazı devlet büyükleri geliyor gittikleri zaman onları çok özlüyoruz.”

“Muhtarlık, devletin en önemli birimlerinden biri”

Kaymakam Hamdullah Suphi Özgödek de “Mesleğe ilk başladığımda muhtarlık olmazsa da olur, muhtarlara ne gerek var, onların görevlerini kamu kurumları yapar, diye bakıyordum. Fakat zaman içerisinde çok iyi anladım ki muhtarlık teşkilatı devletin en önemli birimlerinden bir tanesi. Muhtarlık, çok gerekli, mutlaka desteklenmesi, geliştirilmesi gereken çok önemli bir kurum. Muhtarlar kendilerine verilenden çok daha fazlasını devletin aldığı bir müessese. Bunu başka bir kurum hakkında söyleyemeyiz. Muhtarlarımızı çok önemsiyorum. Halkımızın, devletimizin nazarında muhtarlık çok önemli kurum.”

www.havadis07.com © 2021 Tüm Hakları saklıdır.Yayınlanan haberlerin telif hakkı ajanslara aittirantalya haberSponsorlar: -takipci satin al - Antalya böcek ilaçlama -antalya duvar kağıdı - duvar kağıdı - ikinci el telefon

ikinci el telefon - - takipci satin al -instagram takipçi satın al