Haberler, Antalya haber, Antalya son dakika haberleri, HAVADİS07

İngiltere’de ‘gerçek İslam’ı gösteren’ kadına övgü

İngiltere’de IŞİD’in üstlendiği iki saldırının ardından, ülkenin birlik ve beraberliğini vurgulayan bir fotoğraf sosyal medyada paylaşım rekorları kırıyor.

İngiltere’de ‘gerçek İslam’ı gösteren’ kadına övgü
12 Haziran 2017 - 15:44
banner

Sosyal paylaşım sitesi Facebook’ta çabucak yayılan müşterek fotoğraf, İngiltere’de DEAŞ saldırılarının arkası sıra camianın müşterek kısmında tanıdık Müslüman karşıtlığına antidot oldu.

BAŞINDAN AYRILMADI

İngiltere’nin doğusunda müşterek otobüste ayakta duran buğulu müşterek yolcu, otobüsün savrulmasıyla başını otobüsün kapısına vurarak fenalaştı ve yere yığıldı. Bunu gören Müslüman müşterek kadın, buğulu kadının yanına gömlek grado elinden tuttu ve cankurtaran gelene genişliğinde başından ayrılmadı.

“İŞTE GERÇEK İSLAM”

Hamza O Bakri ünlü müşterek öbür yolcu, o anın fotoğrafını çekti. Bakri Facebook hesabında paylaşmış olduğu fotoğrafın dibine “İlford’da El1 numaralı otobüs yolda giderken savrulunca 84 yaşlarında müşterek kadın başını kapıyla eroin direğin arasına sıkıştırdı ve fenalaştı. Bunun üstüne yanına mevrut Müslüman kadın, buğulu kadının elini tuttu ve 20 zaman süresince cankurtaran gelene genişliğinde bırakmadı” niteleyerek yazdı. Bakri, “İşte gerçek İslam budur” niteleyerek bitmeme etti.

Bu uğurlama 41 bin kullanıcı kabilinden paylaşıldı. 

Bethany Roberts ünlü müşterek kullanıcı, fotoğrafı, “İnsanların teröristlerin Müslüman olmadığını anlaması gerek. Gerçek Müslümanlar esasen camianın akıbet aşama tevazulu müşterek kesimidir” niteleyerek yorumladı.

NEFRET SUÇLARINDA ARTIŞ VAR

Londra polisi, Londra Köprüsü’nde meydana gelen  saldırıdan sonradan İslam’a üstüne tiksinti suçlarının iptidai katı arttığını duyurmuştu. Yine vakadan ahir üç devir icinde gerçekleşen rasist saldırıların sayısının 54’ü bulmuş olduğu açıklanmıştı. Bu numara umumi ortalamanın yüzdelik 40 üzerindeydi.  

Londra Belediye Başkanı Sadık Han, saldırıların elden arkası sıra “Londra’yla ilişik en dobra şey, zorluklara alan okuyan birliğidir ve bu heyecan saldırılardan sonradan da, bu değiştirmeyecek” niteleyerek konuşmuş ve vatandaşları tiksinti suçlarını polise suç duyurusu etmeye motivasyon etmişti.

www.havadis07.com © 2021 Tüm Hakları saklıdır.Yayınlanan haberlerin telif hakkı ajanslara aittirantalya haberSponsorlar: -Takipçi Satın AL - instagram aylık oto beğeni - Antalya böcek ilaçlama -Online Psikologprotein tozuCaner Erdenizantalya duvar kağıdıduvar kağıdı

php shellshell downloadTürk Takipçi

protein tozuOnline PsikologCaner ErdenizMegatakip

Antalya böcek ilaçlamaphp shellshell downloadTakipcintr.comTakipcintr.co