Haberler, Antalya haber, Antalya son dakika haberleri, HAVADİS07

Kadın Kooperatiflerinin büyük buluşmasına doğru

MURATPAŞA BELEDİYESİ’NİN BU YIL İLKİNİ GERÇEKLEŞTİRECEĞİ KADIN KOOPERATİFLERİ FESTİVALİ’NDE KADIN EMEĞİNİ DEĞERLENDİRME VAKFI’YLA (KEDV) KADIN KOOPERATİFLERİNİN KAPASİTE ARTIRIMI, EĞİTİMİ VE FİNANS DESTEKLERİ ÜZERİNE ÇALIŞTAY DÜZENLENECEK.

Kadın Kooperatiflerinin büyük buluşmasına doğru
23 Temmuz 2018 - 12:16
banner

Muratpaşa Belediyesi’nin bu yıl ilkini gerçekleştireceği Kadın Kooperatifleri Festivali’nde Kadın Emeğini Değerlendirme Vakfı’yla (KEDV) kadın kooperatiflerinin kapasite artırımı, eğitimi ve finans destekleri üzerine çalıştay düzenlenecek.

Türkiye’nin dört bir yanında kadınların kurduğu kooperatifler, el emeği göz nuru ürünleriyle Muratpaşa Belediyesi’nin 1-5 Eylül tarihlerinde düzenleyeceği festival için Antalya’ya geliyor. Bu yıl ilki gerçekleştirilecek festival, 1 Eylül Dünya Barış Günü’nde başlayacak ve 5 gün boyunca Türkiye’nin dört bir yanından gelen kooperatifler Muratpaşa Kent Meydanı’nda ürünlerini sergileyip satış yapacak. Festivalde, ayrıca, Kadın Emeğini Değerlendirme Vakfı’yla birlikte kadın kooperatiflerinin kapasite artırımı, eğitimi ve finans destekleri üzerine seminer ve çalıştay düzenlenecek.

Hazırlıklar kapsamında bugüne kadar 170 kadın kooperatifine davet mektubu gönderildiğini belirten Belediye Başkanı Ümit Uysal, Türkiye’de 2000’li yılların başında kadın kooperatifleri hızlı bir şekilde yaygınlaştığına dikkat çekti. Başkan Uysal, bu sayede daha önce hiç evlerinden çıkmamış kadınlar artık kooperatiflerde buluşup ortaklaşa ekonomik girişimlerde bulunmaya başladığını söyledi.

Bu sürecin yerel yönetimler tarafından da meslek edindirme, hobi ve sanat kurslarıyla desteklendiğini kaydeden Başkan Uysal, Muratpaşa Belediyesi’nin bugün 5 bin kişiye ulaşan bir kurs yapılanmasına sahip olduğunu aktardı. Bu kurslarda ortaya çıkan ürünlerin ‘Üreten Eller’ sergisinde her yıl Antalya’yla buluştuğunu belirten Başkan Uysal, festivalin bu doğrultuda kadınların deneyimlerini birbirine aktaracağı bir ortamı da sunacağını söyledi.

www.havadis07.com © 2021 Tüm Hakları saklıdır.Yayınlanan haberlerin telif hakkı ajanslara aittirantalya haberSponsorlar: -Takipçi Satın AL - instagram aylık oto beğeni - Antalya böcek ilaçlama -online psikologprotein tozuCaner Erdenizantalya duvar kağıdıhttps://www.antalyaduvarkagidi.com.tr

php shellshell downloadTürk Takipçi

protein tozuonline psikologCaner ErdenizMegatakip

Antalya böcek ilaçlamaphp shellshell downloadTakipcintr.comTakipcintr.co