Antalya Haberlerleri – Antalya haber – Havadis07

Karnesi Getirene Ücretsiz ‘Anadolu Oyuncak Müzesi’

KEPEZ BELEDİYESİ ANADOLU OYUNCAK MÜZESİ, KARNESİ İLE GELEN TÜM ÖĞRENCİLERE ARA TATİL BOYUNCA ÜCRETSİZ OLARAK HİZMET VERECEK.

Karnesi Getirene Ücretsiz ‘Anadolu Oyuncak Müzesi’
23 Ocak 2018 - 14:11

Kepez Belediyesi Anadolu Oyuncak Müzesi, karnesi ile gelen tüm öğrencilere ara tatil boyunca ücretsiz olarak hizmet verecek.

Kepez Belediyesi’nin Dokuma Fabrikası alanını yeniden halka kazandırmasıyla hayata geçirilen Anadolu Oyuncak Müzesi, tatil süresi boyunca öğrencileri ağırlayacak. 2017-2018 eğitim ve öğretim döneminin ilk yarısını bitirerek ara tatile çıkan öğrenciler için karne hediyesi Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü’den geldi. İlk açıldığı hafta yüz binden fazla ziyaretçi ile bir rekora imza atan Anadolu Oyuncak Müzesi, tatil süresince çocukların uğrak noktası olacak. Tütüncü, ara tatiline çıkan öğrencilere karne hediyesi olarak ücretsiz Anadolu Oyuncak Müzesi gezisi armağan etiklerini söyledi. Tatil boyunca çocuklara hem dinlemelerini, hem de eğlenmelerini tavsiye eden Tütüncü, “Tatil boyunca karnesi ile beraber oyuncak müzesine gelen tüm öğrencilerimiz müzemizi ücretsiz gezebilecekler. Çocuklarımızı mutlu görmek bize daha çok çalışma azmi veriyor” dedi.

Daha önce Dokuma Fabrikası’nın kreş binası olarak hizmet vermiş olan 4 bin metrekare alandan ve 750 metrekare teşhir alanından oluşan Anadolu Oyuncak Müzesi, 15 salonu ve 15 farklı temada sergisi ile tatil boyunca öğrencileri ağırlayacak. Yaklaşık 10 bin oyuncağın sergilendiği müze, eski okul sınıfı, masal odası, Kaleiçi sokağı, peluş oyuncaklar, yap boz odası, Anadolu oyuncak tarihi gibi farklı temalarda salonları ile yediden yetmişe herkese hitap ediyor. Yine Anadolu coğrafyasında binlerce yıl önce var olmuş medeniyetlerin de oyuncaklarını barındıran müze bahçesindeki asırlık zeytin ağaçları, peyzajı ve masal karakterleri ile çocukların gözdesi olarak ziyaretçi ağırlıyor. Pazartesi günleri harici her gün 10.00 ile 19.00 saatleri arasında hizmet veren müze, 22 Ocak ile 5 Şubat 2018 tarihleri arasındaki ara tatilde karnesi ile gelen tüm öğrencilere ücretsiz hizmet verecek.

www.havadis07.com © 2021 Tüm Hakları saklıdır.Yayınlanan haberlerin telif hakkı ajanslara aittirantalya haberSponsorlar: - antalya tabela reklam - antalya duvar kağıdı - duvar kağıdı - https://www.antalyaduvarkagidi.com.tr

takipci satin al -İstanbul evden eve nakliyat