Antalya Haberlerleri – Antalya haber – Havadis07

Kepez Belediyesi zeytin ağaçlarını korumaya aldı

Kepez’de imara açılan alanlarda kalan zeytin ağaçları ağaç sökme makineleri ile yerinden alınarak, kavşak ve refüjlere dikiliyor.

Kepez Belediyesi zeytin ağaçlarını korumaya aldı
03 Kasım 2017 - 11:55

Kepez’de imara açılan alanlarda kalan zeytin ağaçları ağaç sökme makineleri ile yerinden alınarak, kavşak ve refüjlere dikiliyor.

Kepez Belediyesi, imar alanında kalan zeytin ağaçlarını sökme makinesi ile yerinden alarak, kavşak ve refüjlere dikiyor. Belediye ekipleri son olarak, Teomanpaşa, Fevzi Çakmak ile Varsak Karşıyaka Mahallelerindeki zeytin ağaçları, Hamza Taş Bulvarı’ndaki Çamlıca Kavşağı ile refüjlere dikildi. Kepez Belediyesi, daha öncede dönüşüm geçiren mahallelerde bulunan asırlık zeytin ağaçlarını, yine aynı yöntemle Dokuma Park’a taşıyarak, doğanın korunmasını sağlanmıştı.

Zeytin bahçesi Dokuma Park’ta

Kepez Belediyesi olarak mevcut yeşil alanları koruduklarını ve her geçen günde yeşil alan oranını artırmak için yeni projeler ürettiklerini belirten Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, “Dokuma Park’a, içinde anıt ağaçlarının da olduğu bir zeytin bahçesi kurduk. Kalan ağaçları da özenle saklayıp, belirlenen uygun yerlere dikmeye devam ediyoruz” dedi.

Parklarda kullanılacak

Büyük kent parklarında ağaçları değerlendirmeye devam edeceklerini ifade eden Başkan Hakan Tütüncü, cadde peyzajında narenciye ağaçlarının dikilmesine de önem verdiklerini söyledi. Akdeniz’in en güzel bitkilerinden begonvili peyzaj çalışmasında sıkça kullanmak istediklerini belirten Tütüncü, bu kapsamda Dokuma Park’’ta begonvillerle süslü bir ‘Mor Salkımlı Sokak’ oluşturduklarını dile getirdi.

www.havadis07.com © 2021 Tüm Hakları saklıdır.Yayınlanan haberlerin telif hakkı ajanslara aittirantalya haberSponsorlar: -takipci satin al - Antalya böcek ilaçlama -antalya duvar kağıdı - duvar kağıdı - ikinci el telefon

ikinci el telefon - - takipci satin al -instagram takipçi satın al