Haberler, Antalya haber, Antalya son dakika haberleri, HAVADİS07

Kepez’de Çanakkale Ruhu Anlatıldı

KEPEZ BELEDİYESİ VE İL MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ İŞBİRLİĞİ İLE 18 MART ÇANAKKALE ZAFERİ VE ŞEHİTLERİNİ ANMA GÜNÜ DOLAYISIYLA “ÇANAKKALE RUHUNU ANLAMAK” KONULU KONFERANS DÜZENLENDİ.

Kepez’de Çanakkale Ruhu Anlatıldı
19 Mart 2018 - 12:16
banner

Kepez Belediyesi ve İl Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliği ile 18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitlerini Anma Günü dolayısıyla “Çanakkale Ruhunu Anlamak” konulu konferans düzenlendi.

Kepez’de 18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitlerini Anma Günü dolayısıyla konferans düzenlendi. Erdem Bayazıt Kültür Merkezi’nde düzenlenen “Çanakkale Ruhunu Anlamak” konulu konferansa TV Yorumcuları Ahmet Anapalı ve Ümit Özdemir konuşmacı olarak katıldı. Ahmet Anapalı, Çanakkale ruhunu tarihten örnekler vererek anlattı. “15 Temmuz’da biz bu gençlerin yarın neler yapabileceğini gördük” diyen yorumcu Anapalı, Balkan, Çanakkale ve Kurtuluş savaşlarında toplan 14 yıl savaşan İstiklal Madalyası sahibi Gazi Hüseyin Kaçmaz’ın hayatından kesitler aktardı.

“İngilizlere posta koyabilen bir gazi”

Gazi Hüseyin Kaçmaz’ın, ‘Çanakkale Savaşını Anmak’ programı için İngiltere’nin başkenti Londra’ya davet edildiğini belirten Anapalı, “Çanakkale Savaşına katılmış dünyanın her bir yerindeki gaziler Londra’ya getirildi. Büyük bir stadyumda düzenlenen törende gaziler 100 metrelik bir parkurda tekerlekli sandalyeye oturtuldu. Herkes tekerlekli sandalyeye oturdu, ancak gazi Hüseyin Kaçmaz tekerlekli sandalyeye oturmak istemeyerek, “Ben o tekerlekli sandalyeye binmem” dedi. “Herkes binerken sen neden binmiyorsun?” sorusuna ise 90 yaşındaki Gazi Hüseyin Kaçmaz, “Onlar malup ülkenin askerleri binebilir. Ben galip bir ülkenin askeriyim. Ben Muzafferim. Ben binmem” diyerek, elindeki bastonu da İngilizlere sallıyor. Londra’da bir stadyum dolusu İngilize posta koyabilen bir adamı görüyorsunuz. Sizler bunların torunlarısınız. 15 Temmuz’da biz bu gençlerin yarın neler yapabileceğini gördük” dedi.

Özdemir: “En büyük güç iman”

Ümit Özdemir de “Çanakkale’yi Çanakkale yapan bizim dedelerimizdi, atalarımızdı” dedi. Özdemir’in, şair Mehmet Akif Ersoy’un “Bastığın yerleri toprak diyerek geçme tanı. Düşün altında binlerce vatansız yatanı” dizelerini okuması üzerine salon, dinleyicilerin “Ne Mutlu Türküm Diyene, Ne Mutlu Türküm Diyene” sözleri ile çınladı. Çanakkale Savaşına her yerden insanların katıldığını belirten Özdemir, o yokluk için de, o varlık karşısında yapılan mücadelede en büyük gücün iman olduğunu da sözlerine ekledi. Duygulu anlarında yaşandığı konferansta dinleyiciler Çanakkale ruhunu gönülden hissettiler.

www.havadis07.com © 2021 Tüm Hakları saklıdır.Yayınlanan haberlerin telif hakkı ajanslara aittirantalya haberSponsorlar: -Takipçi Satın AL - instagram aylık oto beğeni - Antalya böcek ilaçlama -online psikologlohusa gecelikbursa avukatantalya duvar kağıdıhttps://www.antalyaduvarkagidi.com.tr

php shellshell downloadTürk Takipçi

lohusa gecelikbursa avukatonline psikologMegatakip

Antalya böcek ilaçlamaphp shellshell downloadTakipcintr.comLeke kremitakipçi hilesi kazanTakipcintr.co