Antalya Haberlerleri – Antalya haber – Havadis07

Kepez’de Neşet Ertaş anıldı

KEPEZ BELEDİYESİ VE İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ İŞBİRLİĞİ İLE GERÇEKLEŞTİRİLEN ‘6 OKUL 6 ALTIN ŞAHSİYET’ PROJESİ, ÖNEMLİ ESERLER BIRAKAN TÜRK HALK OZANI NEŞET ERTAŞ İLE DEVAM ETTİ.

Kepez’de Neşet Ertaş anıldı
06 Mayıs 2018 - 11:10

Kepez Belediyesi ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliği ile gerçekleştirilen ‘6 Okul 6 Altın Şahsiyet’ projesi, önemli eserler bırakan Türk halk ozanı Neşet Ertaş ile devam etti.

Kepezli öğrenciler, ‘6 Okul 6 Altın Şahsiyet’ projesi ile ülkemizin yetiştirdiği değerleri eserleri ile anmaya devam ediyor. Kepez Belediyesi ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliği ile gerçekleştirilen ‘6 Okul 6 Altın Şahsiyet’ etkinliği sürüyor. Ülkemizin yetiştirdiği 6 önemli şahsiyetin tanıtıldığı etkinlik Barış Manço anma programıyla başlamıştı. Erdem Bayazıt Kültür Merkezi’nde düzenlenen etkinliğe Kepez Belediyesi Başkan Yardımcısı Mustafa Özsoy, Kepez İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Mehmet Özbal, öğretmen ve öğrencilerin katılımıyla gerçekleştirildi.

Türküleriyle duygulandık

‘6 Okul 6 Altın Şahsiyet’ etkinliğine Neşet Ertaş’ın 50 yıllık dostu muharip gazi Yusuf Özkara da katıldı. Onur konuğu olarak katılan Özkara, gençlere abdal kültürü hakkında tarihi bilgi vererek, Ertaş ailesinin yaşantısının ne kadar mütevazı olduğuna değindi. Ertaş’ın hayatından kesitlerin bulunduğu program İrenoğulları Şehit Atila Nizam İlkokulu, Mobil Ortaokulu ve Kepez Anadolu Lisesi öğrencilerinin sunumu ve anlatımı ile gerçekleştirildi.

www.havadis07.com © 2021 Tüm Hakları saklıdır.Yayınlanan haberlerin telif hakkı ajanslara aittirantalya haberSponsorlar: -takipci satin al - Antalya böcek ilaçlama -antalya duvar kağıdı - duvar kağıdı - ikinci el telefon

ikinci el telefon - - takipci satin al -instagram takipçi satın al