Antalya Haberlerleri – Antalya haber – Havadis07

Kepez’de ‘Portakal Çiçeği Günleri’ başlıyor

KEPEZ BELEDİYESİ’NİN BU YIL İLKİNİ DÜZENLEYECEĞİ ‘PORTAKAL ÇİÇEĞİ GÜNLERİ’ BAŞLIYOR. DOKUMAPARK’TA 7-15 NİSAN TARİHLERİ ARASINDA GERÇEKLEŞTİRİLECEK ETKİNLİK İÇİN, 50 TON NARENCİYE KULLANILARAK, ANTALYA’NIN SEMBOLÜ MİMARİ ESERLER VE BİN 71 METREKARE UZUNLUĞUNDA PORTAKAL HALISI YAPILDI.

Kepez’de ‘Portakal Çiçeği Günleri’ başlıyor
06 Nisan 2018 - 15:10

Kepez Belediyesi’nin bu yıl ilkini düzenleyeceği ‘Portakal Çiçeği Günleri’ başlıyor. Dokumapark’ta 7-15 Nisan tarihleri arasında gerçekleştirilecek etkinlik için, 50 ton narenciye kullanılarak, Antalya’nın sembolü mimari eserler ve bin 71 metrekare uzunluğunda portakal halısı yapıldı.

Kepez’de ‘Portakal Çiçeği Günleri’ etkinliğinin kapıları ziyaretçilere açılıyor. Dokumapark’ta 7 Nisan cumartesi günü ziyaretçilere kapılarını aralayacak olan ‘Portakal Çiçeği Günleri’ 15 Nisan pazar gününe kadar devam edecek. Kepez Belediyesi’nin bu yıl ilkini düzenleyeceği ‘Portakal Çiçeği Günleri’nde görsel şölen yaşanacak. Etkinlik için 50 ton narenciye kullanılarak, portakal ve limon heykeli, oyuncak vagonlu tren, nostaljik araç, ayı Teddy Bear, Antalya’nın sembolü mimari eserlerden oluşan Hadrian Kapısı, Saat Kulesi, Yivli Minare ve bin 71 metrekare uzunluğunda portakal halısı yapıldı. Geleneksel Türk halı motiflerinin kullanıldığı portakal halısı, Türklere Anadolu’nun kapılarını açan Malazgirt Zaferi’nin tarihini vurgulamak amacıyla bin 71 metrekare büyüklüğünde yapıldı.

Portakal kokulu etkinlik

Heykeller ve halı için 37 bin ton portakal (Sıcağa çok dayanıklı olan Valencıa çeşidi), 5 ton limon ve 8 ton greyfurt kullanıldı. Festivalde, hemen yanı başındaki bahçedeki portakal ağaçlarının çiçeklerinin açmasıyla portakalın kokusu da olacak. Portakal suyu ikram edilecek olan ziyaretçiler, çeşitli yarışmalar, konserler ile etkinlik boyunca portakala ve kokusuna doyacak. Dokuma Fabrikanın batısında oluşturulan portakal bahçesinin yanındaki 3 bin metrekarelik alanda gerçekleştirilecek olan ‘Portakal Çiçeği Günleri’nin açılışı 8 Nisan Pazar günü saat 13.00’da yapılacak.

www.havadis07.com © 2021 Tüm Hakları saklıdır.Yayınlanan haberlerin telif hakkı ajanslara aittirantalya haberSponsorlar: -antalya duvar kağıdı - duvar kağıdı - https://www.antalyaduvarkagidi.com.tr -ikinci el telefon

ikinci el telefon - takipci satin al -İstanbul evden eve nakliyat - nakliyat -instagram takipçi satın al