Antalya Haberlerleri – Antalya haber – Havadis07

Kepez’in 5 yıldızlı Huzurevi açılıyor

KEPEZ BELEDİYESİ ŞEVKAT VE HUZUREVİ, DIŞİŞLERİ BAKANI MEVLÜT ÇAVUŞOĞLU’NUN KATILIMIYLA CUMA GÜNÜ HİZMETE AÇILIYOR.

Kepez’in 5 yıldızlı Huzurevi açılıyor
24 Ocak 2018 - 16:30
banner

Kepez Belediyesi Şevkat ve Huzurevi, Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu’nun katılımıyla Cuma günü hizmete açılıyor.

Kepez Belediyesi Şevkat ve Huzurevi törenle açılıyor. Kütükçü Mahallesi Şelale Caddesi üzerindeki 2 bin 400 metrekarelik alan üzerine kurulan 50 odalı huzurevi’nin açılışı 26 Ocak Cuma günü saat 14.30’da Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu’nun katılımıyla gerçekleştirilecek. Kendi işlerini yapabilecek ve yapamayacak durumdaki yaşlıları ağırlayacak huzurevi günübirlik ve aylık konaklama imkanı sağlayacak.

Mimarisi Darülaceze’den esinlenildi

Kepez Belediyesi Şevkat ve Huzurevi’nin yapımında İstanbul’daki tarihi Darülaceze mimarisinden esinlenildi. Şevkat ve Huzurevi modern ve klasik Türk mimarisi izleri de taşıyor. Çok katlı, sıkışık, bunaltıcı yapılar yerine, tek katlı, iç bahçesinde dinlenme yerleri, yürüyüş parkurları, pasif sporların yapılacağı alanlar ve sohbet kamelyalarının olduğu huzurlu bir mekan yaşlıları bekliyor.

50 yatak kapasiteli

Yaşlıların huzurlu bir ortamda yaşamlarını sürdürebilmeleri için tasarlanan Şevkat ve Huzurevi’nde televizyon odaları, kütüphane, hobi atölyeleri, dinlenme mekanları, revir, hemşire odası, ibadethane, yemekhane, psikolog ve diyetisyen odaları, idari ofisler, çamaşırhane yer alıyor. 50 yatak kapasiteli huzurevi 60 yaş ve üzeri misafirleri ağırlayacak. Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, Cuma günü gerçekleştirilecek açılışa tüm Antalyalıları davet etti.

www.havadis07.com © 2021 Tüm Hakları saklıdır.Yayınlanan haberlerin telif hakkı ajanslara aittirantalya haberSponsorlar: -instagram takipci satin al - Antalya böcek ilaçlama -Online Psikolog - protein tozu - gerçek takipçi al - antalya duvar kağıdı - duvar kağıdı - Türk Takipçiikinci el telefon” target=

ikinci el telefon -Online Psikolog -protein tozu - Antalya böcek ilaçlama - instagram takipci satin al -