Antalya Haberlerleri – Antalya haber – Havadis07

Kepez’in başarılı öğrencileri ödüllendirildi

EPEZ BELEDİYESİ VE KEPEZ İLÇE MÜFTÜLÜĞÜ ARASINDA GEÇTİĞİMİZ AY İMZALANAN ‘CAMİLERDE ÇOCUK SESİ KEPEZİMİN NEŞESİ’ PROJESİ KAPSAMINDA YAZ KUR’AN KURSLARINA KATILAN VE BAŞARILI OLAN ÇOCUKLAR ÖDÜLLENDİRİLDİ

Kepez’in başarılı öğrencileri ödüllendirildi
16 Ağustos 2018 - 12:42

Kepez Belediyesi ve Kepez İlçe Müftülüğü arasında geçtiğimiz ay imzalanan ‘Camilerde Çocuk Sesi Kepezimin Neşesi’ projesi kapsamında yaz kur’an kurslarına katılan ve başarılı olan çocuklar ödüllendirildi.

Çocukların cami alışkanlığı kazanması, kötü alışkanlıklardan uzak kalarak, boş vakitlerini iyi değerlendirebilmesi amacıyla başlatılan ‘Camilerde Çocuk Sesi Kepezimin Neşesi’ projesinin ödül töreni yapıldı. Mimar Sinan Kongre Merkezi’nde gerçekleştirilen ödül törenine Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, İl Müftüsü Osman Artan, Kepez İlçe Müftü Vekili Mustafa Şimşek katıldı.

Kepez İlçe Müftü Vekili Mustafa Şimşek, projeye destek veren Belediye Başkanı Hakan Tütüncü’ye, yaz kur’an kurslarına devam eden öğrencilere ve çocuklarını kurslara gönderen anne ve babalara teşekkür etti. Antalya İl Müftüsü Osman Artan da, İslam’ın eğitime teşviki ve öğrenmeye verdiği önemden dolayı çocukların ve gençlerin hem cami hem de kuran kursu alışkanlığı kazanması gerektiğini belirterek, katkılarından dolayı Başkan Tütüncü’ye teşekkür etti.

“Camilerde çocuklar da olmalı”

Camilerde çocuk sesi duyulmamasıyla geleceğimizden endişe duyacaklarını vurgulayan Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü de, hem gönüllerimizde, hem de mabetlerimizde çocuklarımıza güzel yerler hazırlamak gerektiğini söyledi. Bu doğrultuda önce camilere çocuk kütüphanesi kazandırma projesini başlattıklarını hatırlatan Tütüncü, ilkini Alanyalılar Cami’nde başlattıkları bu projeyle tüm Kepez camilerinde Diyanet İşleri Başkanlığı’nın yayınlarını sunduklarını söyledi.

“Başarıya teşvik ediyoruz”

Camileri çocuklarımız için daha neşeli ve eğlenceli hale getirmek istediklerini belirten Başkan Tütüncü, “Yaz boyunca Kur’an kurslarına giden çocuklarımızı başarıya teşvik etmek için örnek bir işbirliği gerçekleştirdik. Sevgili yavrularımız camiye bambaşka bir duyguyla bağlansın, Allah’ın mabetlerine bağlı olarak geleceğe yürüsünler istedik” dedi.

“Mabetlerimizde çocuklara da yer var”

‘Yavrularımızın gönülleri camilere asılı olsun’ diye müftülükle örnek işbirliğini ortaya koyarak hareket ettiklerini belirten Başkan Tütüncü, “İslam’ın mabet anlayışı içinde, hem kadınlar hem çocuklar da var. Peygamberimizin yolundan gidenler, O’nun mirasçısı çok değerli hocalarımızı iyiliklerle camiye teşvik ettiler. Çocuklar için güzel mekanlar oluşturuldu” diye konuştu.

Birincilere bisiklet

Konuşmaların ardından proje kapsamında Kepez’deki 147 cami de Yaz Kur’an kurslarına katılan 594 öğrenciye, başarılarına göre ödülleri verildi. Birincilere bisiklet verilen ödül töreninde, Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, yaz kur’an kurslarına katılan tüm öğrencilere de şehir gezisi hediye etti.

www.havadis07.com © 2021 Tüm Hakları saklıdır.Yayınlanan haberlerin telif hakkı ajanslara aittirantalya haberSponsorlar: - antalya tabela reklam - antalya duvar kağıdı - duvar kağıdı - https://www.antalyaduvarkagidi.com.tr

takipci satin al -İstanbul evden eve nakliyat