Antalya Haberlerleri – Antalya haber – Havadis07

Kişisel verilerinizi koruma altına alın

Kişisel verilerinizi koruma altına alın
22 Nisan 2018 - 12:03

Teknoloji dünyasının ilerlemesi, her ne kadar insan hayatına olumlu yönde etki etse de kötü amaçlar doğrultusunda geliştirilen bazı yöntemler ve programlar, kişisel verilere zarar verebilmektedir.

Bu tip olaylar, son 10 yıl içerisinde bir hayli artış göstermeye başları ve özellikle de büyük şirketlerde maddi ve manevi zararlar bir hayli yükselerek kendini göstermeye başladı. Kişisel verilerin korunması, her şirket için önem arz eden bir konudur. 07.04.2016 tarihinde yayımlanarak yürürlüğe giren 6698 sayılı kişisel verilerin korunması kanunu henüz kanunun gereklilikleri pek fazla bilinmemesinden dolayı biraz olsun sekteye uğrayabiliyor ancak KVK (Kişisel verilerin korunması) tüm bunlara rağmen şirketler için büyük önem arz etmektedir. Kişisel Verilerin Korunması Kurumuna verilen ilgili kanunun yürütülmesi sonucunda, KVK ile ilgili gerekli önlemleri almayan şirketler hakkında cezai yaptırımların uygulanması kararı alınmıştır. Bu nedenle şirketlerin verilerini koruması zorunlu hale gelmiştir. Tabi ki bunu yapmak için eğitim almak şarttır. Kişisel verilerin korunması eğitimi bu alanda uzman olan eğitmenler tarafından verilmekte olup, detayları eğitim sürecince anlatılmaktadır. 1 gün süren eğitim sonucunda, şirketin veri korumasından mesul olan personel veya personelleri, şirketin güvenliğini tam alacak seviyeye gelmektedir. Hem cezai işlemlere tabii olmamak hem de şirketinizi koruma altına almak için eğitimlerden yararlanmanız en doğrusu olacaktır.

Kişisel verilerin korunması neden önemlidir?

Şirketler, çalışanlarının bilgilerinden hizmetleri, stok ve diğer işlemlerini kontrol altında tutmak zorundadırlar. Genellikle online ortamlarda gerçekleştirilen bu veriler, herhangi bir saldırı durumunda koruma altında olmadığında, büyük zararlarla sonuçlanabilmektedir. Bu nedenle her şirketin kesinlikle bu konuda dikkatli olmaları ve gerekli eğitimi almaları gerekmektedir. Kişisel verilerin korunması eğitimi kapsamlı derslerden oluşmakta olup eğitime katılan kişiler, konu hakkında en net bilgilere sahip olmaktadırlar. Ayrıca eğitimine tamamen katılanlara verilen SZUTEST Onaylı Katılım Sertifikası ile daha güvenilir sonuçlara ulaşılmaktadır. Şirket değeri, uyum, yükümlülüklerin yerine getirilmesi, rekabet gücü, itibar ve müşteri memnuniyeti gibi önemli dersleri içeren eğitim, şirketlerin tam anlamıyla verilerini korumaları için son derece faydalı eğitimlerdir. Bu eğitimler, özel ortamlarda verilmekte olup eğitime katılanların anlayacakları seviyede dersler işlenmektedir. Kısa sürede bitmesi, eğitim sonrasında sertifika verilmesi gibi önemli detaylara sahip olan veri koruma eğitimi ile şirketinizi güvende tutabilir, herhangi bir zarar karşısında nasıl davranılacağını bilmenin rahatlığı ile hareket edeceksiniz.

Eğitim için ne yapmak gerek?

Büyük iş ortamlarının veya şirketlerin belli bazı personellerine gerekli eğitimi vermiş olmaları, her anlamda şirket için kazanç olacaktır. Bu noktada beklentilerinize en iyi şekilde cevap verecek kurumumuzdan yararlanarak kişisel verilerin korunması eğitimi ile ilgili gerekli bilgileri alabilir, eğitimlere katılarak sonuçların mükemmel olmasını sağlayabilirsiniz. Büyük şirketler için gerekli olan ve yazının başında da belirttiğimiz gibi yasal olarak zorunlu olan KVK eğitimi ile şirketinizin verilerini koruma altına alabilir, yaşanabilecek ticari herhangi bir risk karşısında şirketinizi güvence altına alabilirsiniz. Birçok konu ve detayı kapsayan eğitim programına katılmak için sitemizden ilgili bölümü ziyaret edebilir, eğitmenlerimizden bilgi alarak kayıt için gerekli işlemlerin yapılmasını sağlayabilirsiniz. Güvenliğiniz ve şirketinizin geleceği için en iyi eğitimleri sunan firmamıza danışmadan karar vermeyin.

Kaynak: https://www.szutest.com.tr/kisisel-verilerin-korunmasi-egitimi/

www.havadis07.com © 2021 Tüm Hakları saklıdır.Yayınlanan haberlerin telif hakkı ajanslara aittirantalya haberSponsorlar: -instagram takipci satin al - Antalya böcek ilaçlama -Scrubs - Sayılarla Boyama - protein tozu - gerçek takipçi al - antalya duvar kağıdı - duvar kağıdı - Türk Takipçiikinci el telefon” target=

ikinci el telefon - Sayılarla Boyama - Scrubs -protein tozu - Antalya böcek ilaçlama - instagram takipci satin al - takipci satin al