Antalya Haberlerleri – Antalya haber – Havadis07

Komandonun sürpriz evlilik teklifine sürpriz konuk

ANTALYA’DA SEVGİLİSİNE SÜRPRİZ EVLİLİK TEKLİFİ İÇİN PANKART AÇIP HAZIRLIK YAPAN ASKER GENÇ, KARŞISINDA ANTALYA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANI MENDERES TÜREL’İ GÖRÜNCE ŞOK OLDU. TESADÜFEN ORADAN GEÇEN BAŞKAN TÜREL, KOMANDO ELBİSELERİ İÇİNDEKİ ASKER GENÇ İLE BİRLİKTE GENCİN EVLİLİK TEKLİF EDECEĞİ SEVGİLİSİNİ BEKLEDİ. ARKADAŞLARIYLA BULUŞACAĞINI DÜŞÜNEREK GELEN GENÇ KADIN EVLİLİK TEKLİFİ KARŞISINDA GÖZYAŞLARINA BOĞULDU. OLAYA ŞAHİT OLAN BAŞKAN MENDERES TÜREL, GENÇELERE NİKAHLARINI KIYMA SÖZÜ VERDİ.

Komandonun sürpriz evlilik teklifine sürpriz konuk
25 Mart 2018 - 12:14

Antalya’da sevgilisine sürpriz evlilik teklifi için pankart açıp hazırlık yapan asker genç, karşısında Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel’i görünce şok oldu. Tesadüfen oradan geçen Başkan Türel, komando elbiseleri içindeki asker genç ile birlikte gencin evlilik teklif edeceği sevgilisini bekledi. Arkadaşlarıyla buluşacağını düşünerek gelen genç kadın evlilik teklifi karşısında gözyaşlarına boğuldu. Olaya şahit olan Başkan Menderes Türel, gençelere nikahlarını kıyma sözü verdi.

Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, tesadüfen şahit olduğu sürpriz evlilik teklifi organizasyonuna dahil olarak, ikinci bir sürpriz yaşattı. Mustafa ve Ayşegül çiftinin heyecan ve mutluluğuna ortak olan Türel, evet’le sonlanan teklif sonrası, çiftin nikahlarını kıyma sözü de verdi.

Bolu 2. Komando Tugayı’nda vatani görevini gerçekleştiren 21 yaşındaki Mustafa Sidal, 3 yıl önce tanıştığı 20 yaşındaki Ayşegül İnan’a sürpriz evlilik teklifinde bulundu. Birlikteliklerinin 3’üncü yılında askeri birliğinden izin alarak memleketi Antalya’ya gelen Sidal, asker kıyafetlerini giyerek Karaalioğlu Parkı içerisindeki miradorda sürpriz teklif için hazırlıklar yaptı. “Benimle evlenir misin gönlümün sultanı” yazılı pankart hazırlayıp, yere çiçek ve notlardan kalp yapan Mustafa Sidal, hiçbir şeyden haberi olmayan kız arkadaşı Ayşegül İnan’ı beklemeye koyuldu.

Tesadüfen geçiyordu

Mustafa Sidal, sevgilisinin gelmesini beklerken, Karalalioğlu Parkı’ndan tesadüfen geçen Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel ile karşılaştı. Başkan Türel’i karşısında gören genç asker kısa bir süre şaşkınlık yaşadı. Evlilik teklifinin yapılacağını öğrenen Başkan Türel ise, genç çiftin mutlu anlarına şahitlik yapmak istedi ve Mustafa Sidal ile birlikte Ayşegül İnan’ı beklemeye başladı. Bu sırada Mustafa Sidal ile sohbet eden Başkan Türel, espri ile hazır gelmişken nikahı da kıyma teklifinde bulundu.

Sürpriz içinde sürpriz

Kısa bir bekleyişin ardından buluşma noktasına gelen Ayşegül İnan, erkek arkadaşı Mustafa Sidal’ın sürprizini görünce gözyaşlarını tutamadı. Birbirlerine koşan genç çift dakikalarca sarıldılar. Mustafa Sidal not kağıtlarından ve gül yapraklarından oluşturduğu kalbin içerisinde diz çökerek, cebinden çıkardığı yüzükle evlilik teklifinde bulundu. Mustafa’nın “Benimle evlenir misin?” teklifine “Evet” diyerek karşılık veren İnan, ikinci bir sürprizi de karşısında Başkan Türel’i görünce yaşadı. Başkanı Türel, genç çifti yalnız bırakmayarak mutlu anlarına şahitlik etti.

Nikahı da kıyacağız

Evlilik teklifi sonrası ilk tebrik Türel’den geldi. Başkan Türel’in “Ayşegül tebrik ederim. Ben nikahı kıymaya geldim haberin var değil mi? her şey hazır nikahı da kıyacağız şimdi” sözleri genç kızın heyecanını ve şaşkınlığını daha da artırdı. Şakanın ardından Türel, “İkinizi de tebrik ediyorum. İnşallah nikahınızı da kıymak nasip olur. Ben de geçiyordum bu tarihi ana şahit olayım dedim. İnşallah 216 gün sonra tezkere, ondan sonra nikahı kıyacağız. Uzatmayacağız” dedi.

Düğün askerlik bitince

Sürpriz evlilik teklifinden haberi olmadığını dile getiren Ayşegül İnan ise arkadaşlarıyla buluşmaya geldiğini ifade etti. Evlilik teklifi karşısında büyük şok yaşadığını belirten Ayşegül İnan, Başkanı Türel’in de bu sürprizin içinde yer almasından mutluluk duyduğunu ifade etti. Genç çift askerlik görevinin bitmesinin ardından düğün yapacaklarını söyledi.

www.havadis07.com © 2021 Tüm Hakları saklıdır.Yayınlanan haberlerin telif hakkı ajanslara aittirantalya haberSponsorlar: - toptan gömlek - antalya duvar kağıdı - duvar kağıdı - https://www.antalyaduvarkagidi.com.tr