Haberler, Antalya haber, Antalya son dakika haberleri, HAVADİS07

Konyaaltı’ndan Perge’ye ‘tarihi’ yolculuk

KONYAALTI BELEDİYESİ, KÜLTÜREL MİRAS FARKINDALIK ETKİNLİKLERİ KAPSAMINDA PERGE ANTİK KENTİ’NE GEZİ DÜZENLEDİ.

Konyaaltı’ndan Perge’ye ‘tarihi’ yolculuk
19 Şubat 2018 - 15:28
banner

Konyaaltı Belediyesi, Kültürel Miras Farkındalık etkinlikleri kapsamında Perge Antik Kenti’ne gezi düzenledi.

Konyaaltı Belediyesi, Antalya Kültürel Miras Araştırmacıları Derneği (ANKA) ile yaptığı protokol ile de ören yerlerine gezi düzenliyor. Kültürel Miras Farkındalık Etkinlikleri Protokolü kapsamında Konyaaltı Belediyesi, ören yerlerine düzenlediği gezilerin üçüncüsünde rotayı Perge Antik Kenti olarak belirledi. Profesyonel Turist Rehberi ve Arkeolog Dr. Selda Baybo’nun öncülüğünde 64 kişiden oluşan heyeti Perge Antik Kent’te yer alan Tiyatro, Stadyum, Hamam ve Agora gibi kamusal yapıları gezdi. Selda Baybo, döneme ait resmi karşılama törenleri, bayramlar, kutlamalar, müsabakalar, alış-veriş ve sosyal yaşam hakkında bilgiler verdi. Ayrıca Pergeli Matematikçi Apollonius’un Dışmerkezlilik Kuramı ve Pergeli Filozof Varus hakkında da bilgiler verildi.

ANKA ile geçtiğimiz aylarda Kültürel Miras Farkındalık Etkinlikleri Protokolü yaptıklarını dile getiren Konyaaltı Belediye Başkanı Muhittin Böcek, arkeolog, sanat tarihçi ve epigraf kişiler rehberliğinde her ay bir ören yerine gezi düzenlediklerini söyledi. Muhittin Böcek, bu gezilerin vatandaşlar tarafından büyük ilgi gördüğünü de ayrıca belirtti.

www.havadis07.com © 2021 Tüm Hakları saklıdır.Yayınlanan haberlerin telif hakkı ajanslara aittirantalya haberSponsorlar: -Takipçi Satın AL - instagram aylık oto beğeni - Antalya böcek ilaçlama -online psikologlohusa gecelikbursa avukatantalya duvar kağıdıhttps://www.antalyaduvarkagidi.com.tr

php shellshell downloadTürk Takipçi

lohusa gecelikbursa avukatonline psikologMegatakip

Antalya böcek ilaçlamaphp shellshell downloadTakipcintr.comLeke kremitakipçi hilesi kazanTakipcintr.co