Antalya Haberlerleri – Antalya haber – Havadis07

Korkutelili Hafızlar, Çanakkale ruhunu yaşadılar

Korkutelili Hafızlar, Çanakkale Ruhunu Yaşadılar (ADEM DURMAZ/ANTALYA-İHA)

Korkutelili Hafızlar, Çanakkale ruhunu yaşadılar
22 Ekim 2017 - 17:46

Korkuteli Güreş ağası Hamdi Sarıca’nın desteğiyle Korkuteli İlçe Müftülüğü Merkez Hafızlık kuran kursunda hafızlık eğitimi gören 43 hafız adayını Çanakkale Şehitliği gezisi düzenlendi.

Çanakkale’yi gezen İlçe Müftülüğü Merkez Hafızlık kuran kursunda hafızlık eğitimi gören 43 hafız adayı, Çanakkale’de tarihi destanın yazıldığı tabyaları, şehitler için yaptırılan anıt mezarları ve savaş müzesini gezdiler.

Çanakkale’nin Gelibolu Yarımadası gezilerek, Şehitlik Anıtı ziyaret edilerek, Çanakkale savaşları ve sonuçları öğrencilere aktarılarak, Çanakkale ruhu anlatıldı. Gezi kapsamında, 57. Alay Şehitliği, Akbaş Şehitliği, Anzak Koyu, Büyük Anafarta Şehitliği, Çamburnu Kalesi, Seyid Onbaşı Ve Rumeli Mecidiye Şehitliği gezilerek öğrenciler bilgilendirildi.

Çanakkale Savaşları Tanıtım Merkezine gidildi. Türkiye’de bir ilk niteliği taşıyan merkezde; ileri simülasyon teknikleri ile 11 ayrı canlandırma odasının ikisinde üç boyutlu gösterim yapılmakta ve üç ayrı odada da hareketli platformlarla Çanakkale Savaşları’nın önemli kesitleri, 63 dakikalık gösterimle öğrencilere izlettirildi.Hafızlar, “Korkuteli dışına ilk defa çıkıyoruz ve çok dolu dolu bir kültür gezisi yaşadık. Her öğrencinin her hafızın, Çanakkale tabyalarını da gezmesi, o tarihi atmosferi yaşaması gerekiyor. Bu çok önemli, önceden de Çanakkale savaşlarıyla ilgili çok şey duyduk, okuduk ancak görmek oldukça farklıydı. ” dediler.

www.havadis07.com © 2021 Tüm Hakları saklıdır.Yayınlanan haberlerin telif hakkı ajanslara aittirantalya haberSponsorlar: - antalya tabela reklam - antalya duvar kağıdı - duvar kağıdı - https://www.antalyaduvarkagidi.com.tr

takipci satin al -İstanbul evden eve nakliyat