Antalya Haberlerleri – Antalya haber – Havadis07

Korkuteli’nde 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü

ANTALYA’NIN KORKUTELİ İLÇESİ’NDE 15 TEMMUZ DEMOKRASİ VE MİLLİ BİRLİK GÜNÜ ETKİNLİKLERİ DÜZENLENDİ.

Korkuteli’nde 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü
16 Temmuz 2018 - 12:38

Antalya’nın Korkuteli İlçesi’nde 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü Etkinlikleri düzenlendi.

Korkuteli İlçesi’nde düzenlenen etkinlikler Şehitlik anıtı önünde gerçekleştirildi. Saygı duruşu ve istiklal marşının okunmasıyla başlayan programda, ay yıldızlı bayraklarla alanı dolduran vatandaşlar birlik, beraberlik mesajları verdi. Etkinlikte 15 Temmuz şehidi Yasin Naci Ağaroğlu’nun babası Osman Ağaroğlu, “Vatanseverlik hepimizin boynunun borcu. Oğlumun mezar taşına ‘Vatan için ölmekse kaderim böyle kaderin ellerinden öperim’ diye yazdırdım. Bugün çocuğum karşımda olsa, yine sokaklara çıkılması gerekiyorsa ‘Çık oğlum hemen’ derim ve kendim de ondan önce giderim. Çocuğumla gurur duyuyorum. Hak ve hakikat uğruna canını feda eden oğlumuzdan razıyız. Ondan Allah razı olsun, makamını cennet eylesin” dedi.

Korkuteli Kaymakamı Erol Tanrıkulu da “Bu kahraman millete öncülük eden Başkomutanımızı gördük. Sokaklara çıkın dedi ve millet sokaklara çıktı. Bugün de sokaklardayız. Hepimizin yaşadığı 15 Temmuz felaketini sabaha karşı zafere dönüştüren şehitlerimizi saygıyla anmak için bir araya geldik. Gerçekten bu ülkeyi, bu toprakları tekrar kazanmamıza vesile olan vatandaşlarımızla biz büyük ve güçlü bir ülkeyiz. Bizler uyanık olmak zorundayız, 15 Temmuz gecesi de bunu gösterdik. O gece şehit düşen vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet, gazilerimize acil şifalar diliyorum.”

Program şehitler için Korkuteli Müftülüğünce okutulan Kur’an-ı Kerim hatminin İlçe Müftüsü Selim Yazıcı tarafından duasının yapılmasının ardından sona erdi.

Program sonunda Korkuteli Belediyesi meydanları dolduran vatandaşa ikramda bulundu. Meydanları dolduran vatandaşlar geç saatlere meydanlardan ayrılmayarak nöbete devam etti.

www.havadis07.com © 2021 Tüm Hakları saklıdır.Yayınlanan haberlerin telif hakkı ajanslara aittirantalya haberSponsorlar: -instagram takipci satin al - Antalya böcek ilaçlama -Scrubs - Sayılarla Boyama - protein tozu - gerçek takipçi al - antalya duvar kağıdı - duvar kağıdı - Türk Takipçiikinci el telefon” target=

ikinci el telefon - Sayılarla Boyama - Scrubs -protein tozu - Antalya böcek ilaçlama - instagram takipci satin al - takipci satin al