Haberler, Antalya haber, Antalya son dakika haberleri, HAVADİS07

Kumluca’da 70 yıllık ahşap ev hatıralarla birlikte küle döndü

KUMLUCA İLÇESİNE BAĞLI ORTAKÖY MAHALLESİNDE İKİ KATLI AHŞAP EV YANDI. EMEKLİ MERHUM VALİ VEYSEL DALMAZ’IN BABASINA AİT EVDE ELEKTRİK KONTAĞINDAN ÇIKTIĞI TAHMİN EDİLEN YANGINDA EŞYALAR DA KULLANILAMAZ HALE GELDİ.

Kumluca’da 70 yıllık ahşap ev hatıralarla birlikte küle döndü
18 Haziran 2018 - 13:58
banner

Kumluca İlçesine bağlı Ortaköy mahallesinde iki katlı ahşap ev yandı. Emekli merhum vali Veysel Dalmaz’ın babasına ait evde elektrik kontağından çıktığı tahmin edilen yangında eşyalar da kullanılamaz hale geldi.

Edinilen bilgiye göre mahalle sakinlerinden Alaaddin Sarıkayalı gece saat 03 30 sıralarında duman kokusuyla uyandı. Mahallede bir evin yandığını fark eden Sarıkayalı, otomobilinin kornasıyla mahalleyi dolaşarak vatandaşları uyandırdı. İtfaiye ekiplerinin müdahalesine rağmen ev tamamen yandı. Yanan evin sahiplerinden Kemal Dalmaz; “Babam 94 yaşında vefat etti. Bu ev babamın eviydi. Yanan evimiz en az 70 yıllık bir evdi. Babamızın kullandığı eşyalar bu evdeydi. Benim ve abilerimin hatıraları bu evde saklıydı. Mahalle sakinleri haber vermeseydi, belki yangın etraftaki evlere de sıçrayabilirdi. Çok şükür can kaybı olmadan yangın etrafa sıçramadan söndürdük” dedi.

ko cuce

www.havadis07.com © 2017 Tüm Hakları saklıdır.Yayınlanan haberlerin telif hakkı ajanslara aittir,lütfen kopyalamayınız. antalya haberSponsorlar: -lohusam lohusa giyim -islami sözlükantalya rent a carinstagram aylık oto beğeni en yakın lastikçiantalya rent a car

Lohusam lohusa giyim