Antalya Haberlerleri – Antalya haber – Havadis07

Kumluca’daki yangın kuzeybatı yönüne ilerliyor

ANTALYA’NIN KUMLUCA İLÇESİNDE ÇIKAN ORMAN YANGINI RÜZGARINDA ETKİSİYLE KUZEYBATI YÖNÜNDE İLERLEMEYE BAŞLADI. İTFAİYE VE ORMAN EKİPLERİ YANGINI SÖNDÜRME ÇALIŞMALARINI SÜRDÜRÜYOR.

Kumluca’daki yangın kuzeybatı yönüne ilerliyor
04 Eylül 2017 - 19:06

Antalya’nın Kumluca ilçesinde çıkan orman yangını rüzgarında etkisiyle kuzeybatı yönünde ilerlemeye başladı. İtfaiye ve orman ekipleri yangını söndürme çalışmalarını sürdürüyor.

Sarıcasu Mahallesi Zahmakıranlar mevkiinde saat 13.45 sıralarında başlayan yangın, kısmen kontrol altına alınmıştı. Bir süre sonra rüzgarın ters yönden esmesiyle yangın kuzeybatı yönünde ilerlemeye başladı. Yangına Finike, Kemer, Kumluca Orman İşletme Müdürlüğüne bağlı arazözler, orman işçileri, Antalya Büyükşehir Belediyesi itfaiye ekipleri ve 5 helikopter ile 2 amfibi uçak müdahale ediyor. Yangının yaklaşık 40 hektarlık bir alan üzerine etkili olduğu bildirildi. Yangını söndürmek için ilçelerden sürekli ekipler gönderilirken, söndürme çalışmaları devam ediyor.

Ters yönden esen rüzgar yangını kuzeybatı yönüne çevirdi

Yangının bir süre önce kontrol altına alındığını ancak rüzgarın ters yönden esmesiyle kuzeybatı yönünde ilerlemeye başladığını dile getiren Kumluca Kaymakamı Polat Kara, “Yangın rüzgarın ters yönden esmesiyle kuzeybatı istikametine gitmeye başladı. O yönde de Alakır Çayı olduğu için yangının diğer bölgelere sıçrama imkanı yok. Yangını söndürmek için diğer ilçelerden sürekli ekipler geliyor. Hava karardıktan sonra cadan müdahale imkanımız olmadığı için arkadaşlarımız yangını söndürmek için var güçleriyle çalışıyorlar. İlerlemeyi engellenmiştik ancak dediğim gibi rüzgar istikamet değiştirince biraz daha ilerleme oldu. Bütün gücümüzle yangını kontrol atlına almaya çalışıyoruz” dedi.

www.havadis07.com © 2021 Tüm Hakları saklıdır.Yayınlanan haberlerin telif hakkı ajanslara aittirantalya haberSponsorlar: - antalya tabela reklam - toptan gömlek - antalya duvar kağıdı - duvar kağıdı - https://www.antalyaduvarkagidi.com.tr