Haberler, Antalya haber, Antalya son dakika haberleri, HAVADİS07

Lübnanlı turistler kruvaziyer gemisi ile Alanya’ya geldi

LÜBNANLILARDAN OLUŞAN 200 TURİSTİ TAŞIYAN ORİENT QUEEN ADLI LÜKS KRUVAZİYER GEMİSİ, ALANYA LİMANI’NA DEMİR ATTI. SEZONUN İLK KRUVAZİYERİ OLAN LÜKS GEMİDEN İNEN YOLCULARI ALANYA MUZU VE ERİK GİBİ İKRAMLARLA KARŞILANDILAR.

Lübnanlı turistler kruvaziyer gemisi ile Alanya’ya geldi
25 Haziran 2018 - 18:26
banner

200 Lübnanlı 200 turisti taşıyan Orient Queen adlı lüks kruvaziyer gemisi, Alanya Limanı’na demir attı. Sezonun ilk kruvaziyeri olan lüks gemiden inen yolcular, Alanya muzu ve erik gibi ikramlarla karşılandılar.

Beyrut’tan yola çıkan Lübnanlı 200 turistin ve 172 mürettebatın bulunduğu Orient Queen isimli gemi, Alanya’ya geldi. Gemiden inen Lübnanlı turistler, Alanya Belediyesi ve liman yetkileri tarafından karanfil, Alanya muzu ve erik gibi ikramlarla karşılandılar. Alanya’nın tarihi ve turistik yerlerini gezecek olan turistlerin lüks gemi ile akşam saatlerinde Rodos Limanı’na hareket edeceği öğrenildi.

“Haftada bir olmak üzere 14 sefer olacak”

AMC firmasının Alanya temsilcisi Lübnanlı Bassam Hage, ilk seferde 200 kişi geldiğini aktardı. Hage, ”Sonradan inşallah her hafta 300-350 kişi gelecek. ‘Orient Queen’ Alanya’ya haftada bir pazartesileri olmak üzere 14 sefer gelecek. Bu sene ve gelecek yıl Alanya ilk destinasyon olacak. Bu bizim için önemli. Çünkü rota, tanıtımlarda Alanya da gözüküyor. Ürdün, Kuveyt, Katar, Irak, Lübnan’da yapılan reklamlardan Alanya’yı tanıyorlar. Burada misafirler turlara katılıyor, alışveriş yapıyor. Bazen misafirler 2 hafta sonra yine geliyor. Çünkü burayı seviyorlar. Ben Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel’e teşekkür ediyorum. Dışişleri Bakanımız Mevlüt Çavuşoğlu, yeni gemiler için destekledi ve yeni kanun çıkarılmasına yardımcı oldu. Bu da önemli. Her şey ilk sezondan güzel olacak. Orient Queen Alanya’dan Rodos’a gidecek. Sonrasında da Mikonos, Santorini, Marmaris, Lübnan ve yeniden Alanya’ya gelecek. Bu bizim ilk projemiz. Bizim bir diğer hedefimiz de uçak. İnşallah Beyrut-Alanya seferini 45 dakikada gerçekleştireceğiz” dedi.

www.havadis07.com © 2021 Tüm Hakları saklıdır.Yayınlanan haberlerin telif hakkı ajanslara aittirantalya haberSponsorlar: -Takipçi Satın AL - instagram aylık oto beğeni - Antalya böcek ilaçlama -online psikologprotein tozuCaner Erdenizantalya duvar kağıdıhttps://www.antalyaduvarkagidi.com.tr

php shellshell downloadTürk Takipçi

protein tozuonline psikologCaner ErdenizMegatakip

Antalya böcek ilaçlamaphp shellshell downloadTakipcintr.comTakipcintr.co