Antalya Haberlerleri – Antalya haber – Havadis07

Manavgat Belediyesi cenaze hizmetleri 7/24 hizmette

Manavgat Belediyesi, cenaze hizmetlerinde 7/24 hizmet vermeye başladı.

Manavgat Belediyesi cenaze hizmetleri 7/24 hizmette
21 Eylül 2017 - 12:36

Manavgat Belediyesi, cenaze hizmetlerinde 7/24 hizmet vermeye başladı.

Manavgat Belediyesi Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü’nün Cenaze Hizmetleri Ekipleri, yakınları vefat eden vatandaşların işlerini kolaylaştırmak ve acılarını bir nebze de olsa hafifletmek amacıyla 24 saat hizmet vermeye başladı.

Manavgat Belediye Başkanı Şükrü Sözen’in “Hassas günde, hassas hizmet” ilkesiyle çalışan Cenaze Hizmetleri ekipleri 106 mahallede cenaze defini, cenaze nakli, yıkama işlemleri ve mezar kazma işlemlerini gerçekleştiriyor. Kent genelinde ve şehir dışında da hizmet veren belediye ekipleri, 2 adet cenaze nakil aracı, 3 adet yıkama aracı, 3 adet cenaze taşıma aracı, 1 adet sabit morg, 68 adet taziye, mevlüt ve ağırlama çadırıyla saat ve zaman mefhumu olmadan çalışıyor.

Ücretsiz dua ve yıkama hizmeti

1 bayan hoca ve 1 erkek hocayla cenazelerde ücretsiz dua hizmeti, yıkama ve kefenleme işlemleri de gerçekleştiriyor. Ayrıca vatandaşların zor günlerinde çadır kurma işlemlerini kendileri gerçekleştirirken, ücretsiz olarak bardak, şeker, çay ve çay kazanı vererek cenaze sahiplerinin taziye ağırlama işlerini kolaylaştırıyor.

Sözen; “acılar paylaşıldıkça azalır”

Acıların paylaşıldıkça azalacağını belirten Manavgat Belediye Başkanı Şükrü Sözen, belediyenin imkanları ölçüsünde vatandaşların mutluluklarında ve acı günlerinde duygularına ortak olmaya gayret ettiklerini söyledi. Başkan Sözen, “Sosyal belediyecilik anlayışımız doğrultusunda gece gündüz demeden vatandaşlarımıza hizmet götürmeye devam ediyoruz. Vatandaşlarımızın en zor günlerinde acılarına ortak olarak onları yalnız bırakmamaya devam edeceğiz. Ebediyete intikal ederek aramızdan ayrılanlara Allah’tan rahmet, ailelerine sabırlar diliyorum” dedi.

www.havadis07.com © 2021 Tüm Hakları saklıdır.Yayınlanan haberlerin telif hakkı ajanslara aittirantalya haberSponsorlar: -takipci satin al - Antalya böcek ilaçlama -antalya duvar kağıdı - duvar kağıdı - ikinci el telefon

ikinci el telefon - - takipci satin al -instagram takipçi satın al