Antalya Haberlerleri – Antalya haber – Havadis07

Manavgat Belediyesi’nden hayvanları koruma günü yürüyüşü

Manavgat Belediyesi, hayvanların korunmasına katkı sağlamak ve halkı bilinçlendirmek amacıyla hayvanları koruma yürüyüşü düzenledi.

Manavgat Belediyesi’nden hayvanları koruma günü yürüyüşü
04 Ekim 2017 - 17:10

Manavgat Belediyesi, hayvanların korunmasına katkı sağlamak ve halkı bilinçlendirmek amacıyla hayvanları koruma yürüyüşü düzenledi.

Cumhuriyet Meydanı altındaki sergi alanında başlayan yürüyüşe Manavgat Belediye Başkanı Şükrü Sözen, belediye başkan yardımcıları, Manavgat Belediyesi Sokak Hayvanları Geçici Bakım ve Barındırma Merkezi veteriner hekimleri, çalışanları ve kentteki okullardan çok sayıda öğrenci katıldı. Yürüyüşte Ukrayna TV kanalının 11’incisini düzenlediği ve Manavgat Belediyesi’nin de sponsorluğunu üslendiği TVSTAR Festivali’ne katılan değişik ülkelerden çocuklar da yer aldı.

Hayvan severlerin köpekleri ile katıldığı 4 Ekim Hayvanları Koruma Günü Yürüyüşünde Manavgat Belediyesi’nin Sokak Hayvanları Geçici Bakım ve Barındırma Merkezi’ndeki köpekler de yer aldı. Yürüyüş öncesinde öğrenciler, köpekleri severek hayvan sevgisini biraz daha hayatlarına katmış oldu. Manavgat Belediye Başkanı Şükrü Sözen, yaşadığımız dünyayı yalnızca insanların kullanmadığını diğer canlılarla beraber yaşadığımızı belirtti.

Başkan Sözen, ’’Doğayı, havayı beraber müşterek kullandığımız canlıların ve hayvanların olduğunu unutmamak adına küçük bir şeyler yapabilmek için buradayız. Şuna da inanıyorum ki insanlar hayvanları ve doğayı sevmediği takdirde insanları da sevemez. Çocuklarımız doğa ve hayvan sevgisi ile yaşamayı başarabilirlerse insanlara yaklaşımı da güçlü ve hassas olur. Biz de bu düşünceden yola çıkarak 2013 yılında Hayvan Barınağımızı açtık. Şimdi oldukça modern ortamlarda hayvanlarımıza sağlık ve bakım hizmeti veriyoruz’’ dedi.

Hayvanları Koruma Günü yürüyüşü ırmak kıyısı boyunca devam ederek Delta Düğün Salonu’nun önünde son buldu. Yol boyunca renkli görüntülere sahne olan etkinlik sonunda Manavgat Belediyesi, hayvan severlere bin adet hayvan mama kabı dağıttı.

www.havadis07.com © 2021 Tüm Hakları saklıdır.Yayınlanan haberlerin telif hakkı ajanslara aittirantalya haberSponsorlar: - antalya tabela reklam - antalya duvar kağıdı - duvar kağıdı - https://www.antalyaduvarkagidi.com.tr

takipci satin al -İstanbul evden eve nakliyat