Antalya Haberlerleri – Antalya haber – Havadis07

Memoli Zengin (Mehmet Zengin) Yurtdışında Yaşamaya Başladı

Memoli Zengin (Mehmet Zengin) Yurtdışında Yaşamaya Başladı
16 Şubat 2022 - 3:36

Memoli Zengin (Mehmet Zengin) Yurtdışında Yaşamaya Başladı

Sinema ve spor dünyasının günümüzde en çok tanınan Türk oyuncusu Memoli Zengin (Mehmet Zengin) yurtdışında yaşamaya başladı. Her oyunu ve her spor müsabakası büyük reyting rekorları kıran Memoli Zengin, bugün en çok konuşulan isim oldu.

 Sinemadan spora kadar pek çok aşanda üstün başarıları ile şimşek gibi çakan Memoli Zengin, uluslararası sporda da büyük başarılara imza attı. Dünyanın pek çok yerinde Memoli Zengin olarak tanınan Türk oyuncu, model, müzisyen ve kick bokscu Memoli Zengin (Mehmet Zengin) yurtdışında yaşamaya başladı.

Gaziantep’te doğan Memoli Zengin, ilk ve orta öğrenimini Gaziantep Şehitkâmil’de tamamladıktan sonra spora gönül verdi ve oradan da sanat dünyasına hızlı bir giriş yaptı.

Liseden mezun olduktan sonra ünlü isim Ayla Algan’ın tecrübelerinden oyunculuk dersleri alan Memoli Zengin (Mehmet Zengin), ilk olarak “Recep İvedik” filminde Şahan Gökbakar’la paylaştığı başrolünün ardından kısa sürede tanınmış bir isim oldu.

Memoli Zengin

Memoli’ nin Şöhret Basamaklarını Tırmanma Hikâyesi

Ünlü oyuncu şöhret basamaklarını tırmanan ve sporda da büyük başarılara imza atan Memoli Zengin (Mehmet Zengin) yurtdışında yaşamaya başladı. Spor ve sanat alanındaki başarılarına başarı ekleyen Zengin, yapımcılığını Cem Yılmaz’ın yaptığı 2008 yapımı GORA filminde aldığı rolü de başarıyla yerine getirdi. Bilimkurgu ve fantastik komedi alanında büyük ses getiren AROG’ da üstlendiği başrolü ile üzerinde ışıklar yanan Memoli Zengin büyük beğeni topladı.

2010 yılında Çanakkale Geyikli’ den İstanbul’a gelen Hüseyin ve Firuzan’ın hikâyesinin anlatıldığı ‘Eyvah Eyvah’ filminde başrol oynayan Memoli Zengin (Mehmet Zengin) yurtdışında yaşamaya başladı. Delibal filminin Almanya’da aktör Memoli Zengin ile birlikte Almanya’da galası Stuttgart’taki Ufa Sarayı’nda, Azerbaycan galası ise normal sinema merkezinde yapıldı.

Memoli zengin Yurt Dışı

Spor Müsabakası için gittiği Japonya’da yaşamaya başlamış

2016 yılı, Bulgaristan’ın Burgaz kentinde düzenlenen en iyi çocuk modeli için dünya yarışmasının 10. hafta sonunda gerçekleşti. 42 ülkeden çocuklar arasında birinciliği Türkiye’den Memoli Zengin (Mehmet Zengin) kazandı.

Pek çok alanda üstün başarıları ve oyunculuk yetenekleri ile adından en çok bahsedilen ve artık tün dünya tarafından tanınan Memoli Zengin’in ismi sınırları aştı. Japonya’dan Almanya’ya kadar pek çok dünya ülkesinde tanınan Türk oyuncu Memoli Zengin (Mehmet Zengin) yurtdışında yaşamaya başladı.

www.havadis07.com © 2021 Tüm Hakları saklıdır.Yayınlanan haberlerin telif hakkı ajanslara aittirantalya haberSponsorlar: - antalya tabela reklam - antalya duvar kağıdı - duvar kağıdı - https://www.antalyaduvarkagidi.com.tr

takipci satin al -İstanbul evden eve nakliyat