Antalya Haberlerleri – Antalya haber – Havadis07

Muhtarlara Engelli Mola Evleri anlatıldı

ANTALYA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ’NİN ENGELLİ AİLELERİNİN HAYATLARINI KOLAYLAŞTIRMAK AMACIYLA MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ İŞ BİRLİĞİYLE HAYATA GEÇİRDİĞİ MOLA EVLERİ’NİN İŞLEYİŞİ VE AMACI HAKKINDA MURATPAŞA, KONYAALTI VE KEPEZ MAHALLE MUHTARLARINA BİLGİLENDİRME TOPLANTISI GERÇEKLEŞTİRİLDİ.

Muhtarlara Engelli Mola Evleri anlatıldı
27 Temmuz 2018 - 14:52

Antalya Büyükşehir Belediyesi’nin engelli ailelerinin hayatlarını kolaylaştırmak amacıyla Milli Eğitim Müdürlüğü iş birliğiyle hayata geçirdiği Mola Evleri’nin işleyişi ve amacı hakkında Muratpaşa, Konyaaltı ve Kepez mahalle muhtarlarına bilgilendirme toplantısı gerçekleştirildi.

Muhtarla işbirliği çalışması

Bilgilendirme toplantısında konuşan Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanlığı’na bağlı Aile ve Toplumsal Hizmetler Şube Müdürü Orhan Ateş, Büyükşehir Belediyesi’nin Türkiye’ye örnek olacak bir projeyi hayata geçirdiğine dikkat çekerek, “Engelli ailelerine nefes aldıracak önemli bir proje. Konyaaltı Pınarbaşı Mola Evi, Kepez Demirgül Mola Evi ve Muratpaşa Falez Mola Evi olmak üzere 3 tanesi hizmete açıldı. Hedefimiz bunun sayılarını arttırmak. Engelli birey sahibi aileler çocuklarını yalnız bırakma korkusu olmaksızın uzman personelimize emanet ederek özel işlerini hallederken, çocuklar da rehabilitasyon hizmeti alıyor. Mola evlerinden %80’e kadar engel oranına sahip tüm engelli bireyler kısmi veya günübirlik olarak yararlanabilmekte. Bu anlamlı projemizi daha çok aileye duyurmalı ve bilgilendirmeliyiz. Bu kapsamda muhtarlarımız bizlerin en büyük yardımcısı olacak. Mahallenizdeki engelli bireye sahip aileleri tespit edip bizlerle paylaşmalısınız. Kendini dört duvar arasında hapsolmuş hisseden engelli kardeşlerimizi bu mola evlerimizde misafir edelim. En büyük fedakarlığı yapan aileleri de bir nebze olsun rahatlasın nefes alsın” şeklinde konuştu.

www.havadis07.com © 2021 Tüm Hakları saklıdır.Yayınlanan haberlerin telif hakkı ajanslara aittirantalya haberSponsorlar: - antalya tabela reklam - antalya duvar kağıdı - duvar kağıdı - https://www.antalyaduvarkagidi.com.tr

takipci satin al -İstanbul evden eve nakliyat