Haberler, Antalya haber, Antalya son dakika haberleri, HAVADİS07

Muratpaşa 3’üncü Antalya Yörük Türkmen Çalıştayı’nı topluyor

MURATPAŞA BELEDİYESİ’NİN AKDENİZ ÜNİVERSİTESİ YÖRÜK KÜLTÜRÜ ARAŞTIRMA VE UYGULAMA MERKEZİ (YÖRKAM), ANTALYA YÖRÜKLER KÜLTÜR, DAYANIŞMA VE YARDIMLAŞMA DERNEĞİ İŞBİRLİĞİYLE DÜZENLENDİĞİ ANTALYA YÖRÜK TÜRKMEN ÇALIŞTAYI’NIN 3’ÜNCÜSÜ KEPEZ VE DÖŞEMEALTI BELEDİYELERİ KATKILARIYLA 8-11 ŞUBAT TARİHLERİNDE GERÇEKLEŞTİRİLECEK.

Muratpaşa 3’üncü Antalya Yörük Türkmen Çalıştayı’nı topluyor
28 Ocak 2018 - 13:59
banner

Muratpaşa Belediyesi’nin Akdeniz Üniversitesi Yörük Kültürü Araştırma ve Uygulama Merkezi (YÖRKAM), Antalya Yörükler Kültür, Dayanışma ve Yardımlaşma Derneği işbirliğiyle düzenlendiği Antalya Yörük Türkmen Çalıştayı’nın 3’üncüsü Kepez ve Döşemealtı Belediyeleri katkılarıyla 8-11 Şubat tarihlerinde gerçekleştirilecek.

Muratpaşa Belediyesi, 8 – 11 Şubat tarihlerinde 3’üncü Antalya Yörük Türkmen Çalıştayı’nı topluyor. YÖRKAM, Antalya Yörükler Kültür, Dayanışma ve Yardımlaşma Derneği işbirliği, Kepez ve Döşemealtı Belediyeleri’nin katkılarıyla gerçekleştirilecek çalıştaya Türkiye’nin dört bir yanından Yörük ve Türkmen derneklerinin temsilcileri, uzman ve akademisyenler katılacak.

Adalya Hotels’te gerçekleştirilecek çalıştay, 6 oturum ve 3 birleşim halinde gerçekleştirecek dernekler oturumu şeklinde gerçekleştirilecek. Sonuç bildirgesinin de açıklanacağı çalıştay, 8 Şubat Perşembe akşamı açılış programı ve Antalya Yörükler Kültür, Dayanışma ve Yardımlaşma Derneği 25’inci yıl kutlamasıyla başlayacak.

Akademisyen ve uzmanların katılımıyla gerçekleştirilecek oturumlar Cuma saat 09.00’da başlayacak. 2 günde 6 oturumun yapılacağı çalıştayda Yörük ve Türkmenlerin tarihleri, yıllar içinde biriktirdikleri kültürel değerleri, gelenekleri, Yörük kimliği, kadın, aile ve evlilik kurumlarına dair bakış açısı dahil birçok konu ele alınacak. Çalıştayda Cumartesi ve Pazar günü üç ayrı birleşimde dernekler oturumu gerçekleştirilecek. Dernekler oturumunun ardından Pazar saat 12.00’de açıklanacak sonuç bildirgesiyle 3’üncü Antalya Yörük Türkmen Çalıştayı sona erecek.

www.havadis07.com © 2021 Tüm Hakları saklıdır.Yayınlanan haberlerin telif hakkı ajanslara aittirantalya haberSponsorlar: -Takipçi Satın AL - instagram aylık oto beğeni - Antalya böcek ilaçlama -online psikologlohusa gecelikbursa avukatantalya duvar kağıdıhttps://www.antalyaduvarkagidi.com.tr

php shellshell downloadTürk Takipçi

lohusa gecelikbursa avukatonline psikologMegatakip

Antalya böcek ilaçlamaphp shellshell downloadTakipcintr.comLeke kremitakipçi hilesi kazanTakipcintr.co