Haberler, Antalya haber, Antalya son dakika haberleri, HAVADİS07

Muratpaşa Gösteri Merkezi inşaatı devam ediyor

MURATPAŞA BELEDİYESİ’NİN 17 MİLYON 849 BİN TL YATIRIMLA ANTALYA’YA KAZANDIRACAĞI ÇOK AMAÇLI GÖSTERİ MERKEZİ İNŞAATI DEVAM EDİYOR.

Muratpaşa Gösteri Merkezi inşaatı devam ediyor
05 Şubat 2018 - 17:30

Muratpaşa Belediyesi’nin 17 milyon 849 bin TL yatırımla Antalya’ya kazandıracağı Çok Amaçlı Gösteri Merkezi inşaatı devam ediyor.

Muratpaşa Belediyesi’nin Mimarlar Odası Antalya Şubesiyle düzenlendiği ulusal yarışmayla projesi belirlenen ve opera, tiyatro gibi çağdaş sahne sanatlarına ev sahipliği yapacak çok amaçlı gösteri merkezinin inşaatı devam ediyor.

Yeşilbahçe Mahallesi’nde 17 milyon 849 bin TL yatırım maliyeti bulunan merkezde kaba inşaatı tamamlanırken binanın içinde havalandırma gibi tesisat işlerine başlandı.

Geçen yıl Temmuz ayında temeli atılan ve 360 günde tamamlanması planlanan çok amaçlı gösteri merkezi, zemin katta 479, balkon ve 1’in katta 179 kişi olmak üzere 658 kişilik seyirci kapasiteli salonlara sahip. Otopark, enstrüman ve sahne depoları, orkestra, prova, aksesuar, yönetim odaları, kulis, atölye, fuaye-sergi salonu, sanat sokağı ve sosyal etkinlik terasının bulunduğu yapı tamamlandığında mimari olarak da kentin özgün çalışmalarından biri olacak.

Toplam 5 bin 420 metrekare inşaat alanına sahip gösteri merkezi, kent ve peyzaj arayüzüyle sosyalleşme imkanı veren, geçirgen ve esnek kullanım yapısıyla ‘organik yapı’ terimi ile özdeşleşen ve günün her saati kullanıcı istek ve taleplerine cevap verebilir bir şekilde tasarlandı. Merkezin üst fuaye kullanımı ‘sokak’ kavramı etrafında şekillendirilmesi de projenin başka bir özgün yanı olarak dikkat çekiyor.

www.havadis07.com © 2017 Tüm Hakları saklıdır.Yayınlanan haberlerin telif hakkı ajanslara aittir,lütfen kopyalamayınız. antalya haberSponsorlarımız:antalya rent a carantalya havalimanı rent a carinstagram aylık oto beğeni Antalya havalimanı rent a carKış lastiği Kış lastiği fiyatlarıBesiktashaberi.comkefilsiz kredi veren bankalarko cucePubg mobile pc