Antalya Haberlerleri – Antalya haber – Havadis07

Muratpaşa’da 3 bininci konteyner yeraltında

Muratpaşa Belediyesi, ilçedeki 3 bininci konteyneri Kalekapısı’nda yeraltına aldı.

Muratpaşa’da 3 bininci konteyner yeraltında
23 Ekim 2017 - 11:58

Muratpaşa Belediyesi, ilçedeki 3 bininci konteyneri Kalekapısı’nda yeraltına aldı.

Muratpaşa Belediyesi, 3 bininci çöp konteynerini Kalekapısı’nda yeraltına aldı. Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal ve Başkan Yardımcısı İbrahim Cephaneci, 4’lü sistem olarak monte edilen yeraltı çöp konteynerinin hizmete alınmasına eşlik etti. Başkan Uysal, yeraltı çöp konteyner sisteminin turizm kenti Antalya’da yaşam standardının yükselişinin bir ürünü olduğunu belirterek, “Ürettiğimiz 3 binin konteyneri kardeş kentimiz Girne’ye göndermiştik şimdi Muratpaşa’da 3 bininci yeraltı konteyneri monte etmenin onurunu yaşıyoruz” dedi.

Başkan Uysal, bu konuda emeği geçen herkese teşekkür ederken Temizlik İşleri Müdürlüğü çalışanlarına 3 bininci konteynerini yeraltına alınması dolayısıyla tatlı ikram etti.

Muratpaşa Belediyesi’nin aynı zamanda patentine sahip olduğu yeraltı çöp konteynerleri Temizlik İşleri Müdürlüğü Atölyesi’nde üretiliyor. Yeraltı sistemiyle daha fazla çöp depolama kapasitesi oluşturulurken görüntü ve çevre kirliliği de ortadan kaldırılıyor. Sistem özellikle yaya ve taşıt trafiğinin yoğun olduğu noktalarda da önemli avantaj sağlıyor. Yerden sağladığı tasarrufun yanı sıra yaya ve araç geçişlerini kolaylaştırırken, site ve okul gibi alanlarda konteynerler sorun olmaktan çıkıyor.

www.havadis07.com © 2021 Tüm Hakları saklıdır.Yayınlanan haberlerin telif hakkı ajanslara aittirantalya haberSponsorlar: - antalya tabela reklam - antalya duvar kağıdı - duvar kağıdı - https://www.antalyaduvarkagidi.com.tr

takipci satin al -İstanbul evden eve nakliyat