Haberler, Antalya haber, Antalya son dakika haberleri, HAVADİS07

Muratpaşa’da kantin denetimi

MURATPAŞA BELEDİYESİ, 2017 -2018 EĞİTİM VE ÖĞRETİM YILINDA 2’NCİ DÖNEMİN BAŞLAMASIYLA BİRLİKTE KANTİN DENETİMLERİNE BAŞLADI.

Muratpaşa’da kantin denetimi
10 Şubat 2018 - 10:31

Muratpaşa Belediyesi, 2017-2018 eğitim ve öğretim yılında 2’nci dönemin başlamasıyla birlikte kantin denetimlerine başladı. Muratpaşa’da denetlenen kantinin sayısı 140’a ulaşırken yetkililer denetimlerinin yıl boyunca devam edeceğini kaydetti.

Muratpaşa Belediyesi, eğitim ve öğretim yılıyla 2’nci yarı yıl için ders zilinin çalmasıyla birlikte kantin denetimlerine başladı. Denetimler, Zabıta, Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü’ne bağlı gıda yüksek mühendisi ve yüksek biyologdan oluşan ekipler tarafından gerçekleştiriliyor.

Ruhsat kontrolüyle başlayan denetimlerde kantinler gıda güvenliği ve hijyenik şartlar açısından değerlendiriliyor. Gıda güvenliği açısından kantinlerde satışa sunulan gıda maddelerinin son tüketim tarihleri incelenirken kantinlerde hijyen koşullarına uyulup uyulmadığı konusunda da sıkı bir denetim uygulanıyor.

Bununla birlikte ekipler, genel hijyen, gıdaların muhafaza koşulları, sağlıklı gıda maddesi satışı ve uyulması gereken kullar hakkında da okul kantini işletmecilerine bilgilendirmede bulunuyor Muratpaşa’da yeni eğitim ve öğretim yılında denetlenen kantinin sayısı 140’a ulaşırken yetkililer denetimlerinin yıl boyunca devam edeceğini kaydetti.

www.havadis07.com © 2017 Tüm Hakları saklıdır.Yayınlanan haberlerin telif hakkı ajanslara aittir,lütfen kopyalamayınız. antalya haberSponsorlarımız:antalya rent a carantalya havalimanı rent a carinstagram aylık oto beğeni Antalya havalimanı rent a carKış lastiği Kış lastiği fiyatlarıBesiktashaberi.comkefilsiz kredi veren bankalarko cucePubg mobile pc