Antalya Haberlerleri – Antalya haber – Havadis07

Muratpaşa’da Yörük Parkı kuruluyor

MURATPAŞA BELEDİYE BAŞKANI ÜMİT UYSAL, SEDİR MAHALLESİ’NDE, 14 DÖNÜM ALANDA YÖRÜK KÜLTÜR PARKI İNŞA EDECEKLERİNİ SÖYLEDİ.

Muratpaşa’da Yörük Parkı kuruluyor
16 Ekim 2018 - 10:42

Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal, Sedir Mahallesi’nde, 14 dönüm alanda Yörük Kültür Parkı inşa edeceklerini söyledi.

Muratpaşa Belediyesi, Sedir ve Cumhuriyet Mahallelerinin kesiştiği Akın Caddesi üzerinde Antalya’nın en büyük Yörük Kültür Parkını inşa etmek için çalışmalara başladı. Yaklaşık 14 dönümlük alanda inşa edilecek park için Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekipleri alanda teknik çalışmalarını tamamladı. Kısa bir süre içinde projesi ortaya çıkacak park, Belediye Başkanı Ümit Uysal’ın kurduğu ‘öz kaynak’ düzeni içinde inşa edilecek. Parkın proje aşamasından inşaatına tüm iş ve işlemleri Muratpaşa Belediyesi’nin ilgili birimlerince gerçekleştirilecek.

Başkan Uysal, parkın Antalya’da ve Türkiye’nin farklı noktalarında yaşayan Yörüklerin birlik ve beraberliğinin sembolü olacağını söyledi. Her yıl düzenledikleri Yörük Çalıştayı başta olmak üzere, bu kadim kültürün sahip olduğu değerleri koruyarak gelişmesi için mücadele verdiklerini kaydeden Uysal, “Gazi Mustafa Kemal, Toros dağlarında Yörük obalarından yükselen dumanlarını ülkemizin birlik ve beraberliği ve ilelebet var olacağının işareti olarak göstermişti. Artık o yüce dağların başına yeniden Yörük çadırları dikecek değiliz ama zihnimizdeki, ruhumuzdaki, benliğimizdeki Yörük çadırlarını asla kaldırmamamız gerekir. Türkiye, erdemli, namuslu, çalışkan, geleceği kucaklayan, doğruyu ve eğriyi bilen, insanı, vatanını ve milletini seven nesillerin omzunda yükselecek. Biz birbirimizden güç alıyoruz, Yörük kültürümüzün öğrettiği düsturlardan güç alıyor ve geleceğe doğru yürüyoruz.”

GÜNLÜK HABER AKIŞI
Bayan Deri Ceket Modelleri
GÜNLÜK HABER AKIŞI
Abiye Modelleri
GÜNLÜK HABER AKIŞI
Tunik Gömlek
GÜNLÜK HABER AKIŞI
Triko Kazak Modelleri
GÜNLÜK HABER AKIŞI
Tektaş Pırlanta Yüzük
GÜNLÜK HABER AKIŞI
Setüstü Ocak Seçenekleri
GÜNLÜK HABER AKIŞI
Kadın İç Giyim
GÜNLÜK HABER AKIŞI
Far Paleti
GÜNLÜK HABER AKIŞI
Cartier Panthere

www.havadis07.com © 2021 Tüm Hakları saklıdır.Yayınlanan haberlerin telif hakkı ajanslara aittirantalya haberSponsorlar: -takipci satin al - Antalya böcek ilaçlama -antalya duvar kağıdı - duvar kağıdı - ikinci el telefon

ikinci el telefon - - takipci satin al -instagram takipçi satın al