Antalya Haberlerleri – Antalya haber – Havadis07

Muratpaşa’dan kantin denetimi

Muratpaşa Belediyesi, 18 Eylül Pazartesi ilk ders zilinin çaldığı okullarda kantin denetimlerine devam ediyor.

Muratpaşa’dan kantin denetimi
05 Ekim 2017 - 14:11

Muratpaşa Belediyesi, 18 Eylül Pazartesi ilk ders zilinin çaldığı okullarda kantin denetimlerine devam ediyor.

Muratpaşa Belediyesi, yeni eğitim ve öğretim yılıyla birlikte kantin denetimlerine başladı. Denetimler, Zabıta, Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü’ne bağlı gıda yüksek mühendisi ve yüksek biyologdan oluşan ekipler tarafından gerçekleştiriliyor.

Ruhsatlarını kontrolüyle başlayan denetimlerde kantinler gıda güvenliği ve hijyenik şartlar açısından değerlendiriliyor. Gıda güvenliği açısından kantinlerde satışa sunulan gıda maddelerinin son tüketim tarihleri incelenirken hijyen koşullarına uyup uymadıkları yönünden de denetimden geçiyor.

Denetimlerle birlikte ekipler, genel hijyen, gıdaların muhafaza koşulları, sağlıklı gıda maddesi satışı ve uyulması gereken kullar hakkında da okul kantini işletmecilerine bilgilendirmede bulunuyor. Yetkililer Muratpaşa’da okul kantin denetimlerini yıl boyu aralıksız devam edeceğini belirtti.

www.havadis07.com © 2021 Tüm Hakları saklıdır.Yayınlanan haberlerin telif hakkı ajanslara aittirantalya haberSponsorlar: -takipci satin al - Antalya böcek ilaçlama -antalya duvar kağıdı - duvar kağıdı - ikinci el telefon

ikinci el telefon - - takipci satin al -instagram takipçi satın al