Antalya Haberlerleri – Antalya haber – Havadis07

Nazife Nine’nin 40 yıllık su çilesi 3 günde bitti

MANAVGAT’IN HOCALI MAHALLESİNDE YAŞAYAN 81 YAŞINDAKİ NAZİFE DÖNMEZ’İN 40 YILLIK SU HASRETİNİ BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ 3 GÜNDE SONA ERDİRDİ. YILLARDIR BİRİKTİRDİĞİ YAĞMUR SUYUYLA İHTİYACINI GİDEREN NAZİFE NİNE ARTIK YAĞMURU BEKLEMİYOR. NAZİFE NİNENİN SUSUZ YILLARI TARİHE KARIŞIRKEN MUSLUĞUNDAN AKAN SU TÜM İHTİYAÇLARINI GİDERİYOR.

Nazife Nine’nin 40 yıllık su çilesi 3 günde bitti
12 Şubat 2018 - 14:25

Manavgat’ın Hocalı Mahallesinde yaşayan 81 yaşındaki Nazife Dönmez’in 40 yıllık su hasretini Büyükşehir Belediyesi 3 günde sona erdirdi. Yıllardır biriktirdiği yağmur suyuyla ihtiyacını gideren Nazife nine artık yağmuru beklemiyor. Nazife ninenin susuz yılları tarihe karışırken musluğundan akan su tüm ihtiyaçlarını gideriyor

Oğlu ile birlikte yaşamını sürdüren Nazife Dönmez 40 yıldır yağmur suyuyla ya da oğlunun taşıdığı tankerle su ihtiyacını gideriyordu. Biriktirdiği yağmur suyuyla çamaşırını, bulaşığını yıkayıp hayvanlarına su veren yaşlı kadın, artık yağmur yağmasını beklemeyecek. Musluğundan akan suyla tüm ihtiyaçlarını giderebilecek.

Nazife Nine, 30 sene önce eşinin vefat ettiğini ve 40 yıldır Hocalı Mahallesi’nde yaşadığını belirterek, 6 çocuğuyla susuz evde hayatını devam ettirdiğini söyledi. Çocukları varken uzak da olsa suyu getirdiklerini söyleyen Nazife Nine, “40 yıldır su bekliyorum. Yıllardır buraya su getirip götürürken oğlum da yaşlandı bu traktör de yaşlandı. Aşağıdaki dereden kızlarım hayvanlarımızı sular gelirlerdi. Biz de bahçenin içindeki kuyudan suyumuzu içerdik. Kızlar evlenip gidince oğlumla yalnız kaldık. Bir tanker aldık. Hem hayvanlarımızı suladık hem eve taşıyıp kendimiz kullandık. Ateşte güğümlerde suyu ısıtıp betonun üstünde çamaşırlarımı yıkadım.” dedi.

Evine suyun gelmesiyle büyük mutluluk yaşayan Nazife Dönmez, “Çok şükür her şeyimiz var ama suyumuz yoktu. Yağmur sularını kazanlara, kovalara biriktirip çamaşırlarda, temizlikte, bulaşıkta kullanırdım. Yağmur suyu doldurduğum kaplar hala burada. Hasretini çektiğimiz su şimdi evimizin içinde. Evime suyu getiren Menderes oğlumdan Allah razı olsun. Evime suyum geldi, şükürler olsun” diye konuştu.

Nazife Nine’nin oğlu Ahmet Dönmez ise çok zorluk yaşadıklarını ve suyu traktörle tankerle taşıdıklarını belirterek, “Susuz hiçbir şey olmuyor. Yemesinden içmesine, temizliğine su bir ganimet. Çok güzel bir hizmet. Suyu olmayanlara Allah nasip etsin. Cumhurbaşkanımızdan, Başbakanımızdan, Büyükşehir Belediye Başkanımızdan Allah razı olsun” dedi.

40 yıllık hasret bitti

Büyükşehir Belediyesi Manavgat Koordinatörü İbrahim Büküş de Nazife Dönmez’in su sıkıntısını geçen hafta öğrendiklerini ve derdini dinlediklerini belirterek, “40 yıldır suyu olmayan Nazife Nine’nin su ihtiyacını hemen çözmemiz lazımdı. Büyükşehir Belediye Başkanımızın talimatıyla özellikle ihtiyaç sahibi, kimsesiz vatandaşlarımıza öncelik sağlıyoruz. Ekibimiz geldi 3 gün içinde suyunu bağladık. Nazife ninemizin gözünde de o mutluluğu görüyoruz. Bu mutluluk bizim tüm yorgunluğumuzu alıyor” diye konuştu.

www.havadis07.com © 2021 Tüm Hakları saklıdır.Yayınlanan haberlerin telif hakkı ajanslara aittirantalya haberSponsorlar: - antalya tabela reklam - toptan gömlek - antalya duvar kağıdı - duvar kağıdı - https://www.antalyaduvarkagidi.com.tr