Antalya Haberlerleri – Antalya haber – Havadis07

Öğretmenlere atık pil semineri

MURATPAŞA BELEDİYESİ VE TAŞINABİLİR PİL ÜRETİCİLERİ VE İTHALATÇILARI DERNEĞİ (TAP) 45 OKULDAN ÖĞRETMENLERE, ATIK PİLLER KONUSUNDA ‘EĞİTİCİNİN EĞİTİMİ’ GERÇEKLEŞTİRDİ.

Öğretmenlere atık pil semineri
01 Aralık 2017 - 11:07

Muratpaşa Belediyesi, atıkları cinslerine göre ayrıştırma alışkanlığı kazandırmak, atıkların çevreye zarar vermeyecek şekilde bertarafını veya geri dönüşümünü sağlayıp, daha temiz ve yaşanabilir bir çevre için çalışmalarını aralıksız sürdürüyor.

Bu çerçevede Muratpaşa Belediyesi TAP’la birlikte 45 okuldan eğitimcilerin katılımıyla atık piller konusunda bir eğitim çalışması gerçekleştirdi. Eğitimde çevre mühendisi Rümeysa Ercan, pillerin içeriği ve pil çeşitleri, atık pillerin doğaya ve insana verebileceği zararlar, atık pillerin toplanmasında dikkat edilecek hususlar, pillerin geri dönüşüm ve bertaraf yöntemleri, öğrencilerin pil toplama alışkanlıklarını kazandırmak ve artırabilmek için yapılan uygulamaları anlattı.

Muratpaşa Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Müdürü Ceren Şahin ise atık pil toplama konusunda okullar ve belediyenin işbirliğinin önemine dikkat çekti. Şahin, çocukların atık pil ayırma-toplama konusundaki alışkanlıkların devamı için Muratpaşa Belediyesi tarafından yapılan atık toplama ve teşvik çalışmaları hakkında ayrıntılı bilgi verdi.

www.havadis07.com © 2021 Tüm Hakları saklıdır.Yayınlanan haberlerin telif hakkı ajanslara aittirantalya haberSponsorlar: - antalya tabela reklam - antalya duvar kağıdı - duvar kağıdı - https://www.antalyaduvarkagidi.com.tr

takipci satin al -İstanbul evden eve nakliyat