Antalya Haberlerleri – Antalya haber – Havadis07

Patara’daki işletmeler turizm sezonundan umutlu

ANTALYA’NIN KAŞ İLÇESİ PATARA KÜLTÜR VE TURİZM TANITIM DERNEĞİ BAŞKANI ARİF OTLU, BÖLGEDEKİ İŞLETMELERİN YENİ SEZONDAN UMUTLU OLDUKLARINI SÖYLEDİ.

Patara’daki işletmeler turizm sezonundan umutlu
06 Mayıs 2018 - 11:20

Antalya’nın Kaş İlçesi Patara bölgesindeki turizm işletmecileri yeni sezondan umutlu.

Patara Kültür ve Turizm Tanıtım Derneği Başkanı Arif Otlu, bölgedeki işletmelerin yeni sezondan umutlu olduklarını söyledi.

Arif Otlu, “Londra, Münih, Berlin ve diğer turizm tanıtım fuarlarına bölgemizin tanıtımı için derneğimiz olarak katıldık. Oradaki dönüşlerden ve görüşmelerimizden umutluyuz, beklentilerimiz yüksek, sezonun iyi geçeceğini ümit ediyoruz. Patara, dünyanın çok önemli doğal ve tarihi bir kültür mirası. Patara’ya daha çok İngiliz ve Almanlar başta olmak üzere, Avrupalı turistler büyük ilgi gösteriyor. Yaptığımız çalışmalar ile bu ilgiyi daha üst seviyeler taşıdık. Bölgemiz esnafı sezon hazırlıklarını tamamladı” dedi.

Türk turizminin 2018 yılında özlenen günlerine kavuşacağını söyleyen Otlu, “2018 yılının umulandan daha iyi ve yüzümüzün güleceği bir yıl olacağını tahmin ediyorum. Hedefimiz Avrupalı turistleri yeniden kazanmak olmalı, görüştüğümüz turizm ve acenta yetkililerinden aldığımız bilgilerde, 2018’in, 2017’den iyi olacağı verileri elimizde var. Antalya olarak 2018’de özellikle turizm sektöründe tüm zamanların rekorunu kıracaklarını belirttiler. İngiltere’den gelecek turist sayısındaki artış öngörüsü de yüzde 40 oranında.”

www.havadis07.com © 2021 Tüm Hakları saklıdır.Yayınlanan haberlerin telif hakkı ajanslara aittirantalya haberSponsorlar: - antalya tabela reklam - antalya duvar kağıdı - duvar kağıdı - https://www.antalyaduvarkagidi.com.tr

takipci satin al -İstanbul evden eve nakliyat