Antalya Haberlerleri – Antalya haber – Havadis07

Robogait cihazı 498 hastaya umut oldu

ALANYA ALAADDİN KEYKUBAT ÜNİVERSİTESİ EĞİTİM VE ARAŞTIRMA HASTANESİ’NDE HİZMET VEREN ROBOGAİT CİHAZI 498 HASTAYA UMUT OLDU.

Robogait cihazı 498 hastaya umut oldu
27 Temmuz 2018 - 17:36

Alanya Alaaddin Keykubat Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesinde hizmet veren Robogait cihazı 498 hastaya umut oldu.

Patika Engelsiz Yaşam Gönüllüleri Derneği ve Alanya Belediyesinin katkılarıyla satın alınan ve 10 Nisan 2013’te Alanya Alaaddin Keykubat Üniversitesi Eğitim Araştırma Hastanesine bağışlanan Robogait cihazı hastalara umut olmaya devam ediyor. Türk bilim adamları tarafından üretilen ve felçli hastaların rehabilitasyon sürecini hızlandıran Robogait cihaz ile şehir dışından gelen hastalara da yatarak tedavi olma olanağı sunulurken, hastanede bu cihaz sayesinde 498 kişinin tedavisi sağlandı.

“Şuana kadar 498 hastanın tedavisi bu cihaz sayesinde yapıldı”

Fizyoterapist Olcay Aktaş, hastanede 2013 yılından bu yana Robogait cihazı ile tedavi yapıldığı aktardı. Aktaş, “Çocuklar da dahil yürüme bozukluğu ve nörolojik problemleri olan hastaları bu cihaz sayesinde tedavi ediyoruz. Yürüme bozukluğu çeken hastalarda güzel sonuçlar almaktayız. Hastalarımızın düzenli olarak yıllık 30 seans hakkı var ve tek seans yaklaşık 40 dakika sürüyor. Robogait cihazı hastanenin ölçüsüne göre ayarlanabiliyor. Fizyoterapistlerin yardımıyla Robogait cihazı ile tedavisi yapılan hastalar, doğal ortamda yürümüş gibi bir hisse sahip oluyorlar. Kendi hareketlerini ekranda görebiliyorlar ve böylelikle daha motivasyonlu bir hale geliyorlar. Şuana kadar 498 hastanın tedavisi bu cihaz sayesinde yapıldı. Bu cihazla geçen sene 97, bu sene ise 53 hastanın tedavisi sağlandı” dedi.

www.havadis07.com © 2021 Tüm Hakları saklıdır.Yayınlanan haberlerin telif hakkı ajanslara aittirantalya haberSponsorlar: -instagram takipci satin al - Antalya böcek ilaçlama -Scrubs - Sayılarla Boyama - protein tozu - gerçek takipçi al - antalya duvar kağıdı - duvar kağıdı - Türk Takipçiikinci el telefon” target=

ikinci el telefon - Sayılarla Boyama - Scrubs -protein tozu - Antalya böcek ilaçlama - instagram takipci satin al - takipci satin al