Haberler, Antalya haber, Antalya son dakika haberleri, HAVADİS07

Sağlık Sen’den döner sermaye tepkisi

SAĞLIK SEN ANTALYA ŞUBE BAŞKANI SİNAN KULUÖZTÜRK, SAĞLIK HİZMETİNİN BİR EKİP İŞİ OLDUĞUNU, DÖNER SERMAYE PAYI İLE DÜZENLEMENİN YALNIZCA BİR MESLEK ÖRGÜTÜNE YÖNELİK OLMAMASI GEREKTİĞİNİ SÖYLEDİ.

Sağlık Sen’den döner sermaye tepkisi
10 Temmuz 2018 - 14:06
banner

Sağlık Sen Antalya Şube Başkanı Sinan Kuluöztürk, sağlık hizmetinin bir ekip işi olduğunu, döner sermaye payı ile düzenlemenin yalnızca bir meslek örgütüne yönelik olmaması gerektiğini söyledi.

Hekimlere 5 kat artış

Sağlıkta dönüşüm programı ile sağlık çalışanlarının iş yükü noktasında motivasyon ve verimliliğini sağlamak amacıyla döner sermaye ek ödeme uygulamasının hayata geçirildiğini belirten Sağlık ve Sosyal Hizmet Çalışanları Sendikası( Sağlık Sen) Antalya Şube Başkanı Sinan Kuluöztürk, Kamu ve üniversite hastanelerinde görev alan hekimlerin döner sermaye paylarında ilk etapta 5 kat artış sağlanacağı yönündeki açıklamaların kendilerini üzdüğünü söyledi. Kuluöztürk, “Unutulmaması gereken en önemli husus sağlık hizmetlerinin bir ekip işi olduğu gerçeğidir. O nedenle başta döner sermaye başlığı altında ve dahası diğer tüm alanlarda yapılacak iyileştirmeler ve düzenlemelerin yalnızca bir meslek örgütünü kapsamasının ifade edilmesi kabul edilemez” dedi.

‘İş motivasyonu bozuldu’

Sağlık çalışanlarının en çok şikayet ettikleri konular arasında döner sermaye adaletsizliği geldiğini vurgulayan Kuluöztürk, adaletsiz döner sermaye uygulaması nedeniyle sağlık çalışanları arasında iş motivasyonunun bozulduğunu, bu anlamda döner sermaye yönetmeliğinin mutlaka değişmesi gerektiğini söyledi. Kuluöztürk sözlerini şöyle sürdürdü: “Sağlık alanında gece gündüz demeden hekimden hemşireye, laboranttan paramediğe, idari hizmetlerde görev alan memur arkadaşlarımızdan hizmetli kadrosundaki tüm çalışanlarımızla biz bir ekibiz. Dolayısıyla sağlık çalışanları içerisindeki yalnızca bir meslek grubuna ilişkin pozitif mesajlar içeren beyanatlar vermek yeterli olamaz. Aynı şekilde diğer tüm branşlardaki ve kadrolardaki sağlık çalışanlarımız için onları da kapsadığına emin olduğumuz, herkesi motive eden beyanatların verilmesi son derece doğru bir yaklaşım olacaktır. Hekimlere yönelik vaat edilen 3 katı 5 katı 10 katı gibi yapılacak döner sermaye artışlarının henüz kaynağı konusunda bile tereddütler söz konusuyken diğer sağlık çalışanlarımızın yıpranma payı ve ek ödemelerin emekliliğe yansıtılması gibi konular Sağlık Bakanlığımızdan öncelikli talebimizdir”

www.havadis07.com © 2021 Tüm Hakları saklıdır.Yayınlanan haberlerin telif hakkı ajanslara aittirantalya haberSponsorlar: -Takipçi Satın AL - instagram aylık oto beğeni - Antalya böcek ilaçlama -Online Psikologprotein tozuCaner Erdenizantalya duvar kağıdıduvar kağıdı

php shellshell downloadTürk Takipçi

protein tozuOnline PsikologCaner ErdenizMegatakip

Antalya böcek ilaçlamaphp shellshell downloadTakipcintr.comTakipcintr.co