Antalya Haberlerleri – Antalya haber – Havadis07

Şehit Üsteğmen Usta’nın adı Gençlik Merkezi’nde yaşayacak

DÖŞEMEALTI BELEDİYESİ TARAFINDAN PROJELENDİRİLEN VE İNŞAATI BİTME AŞAMASINA GELEN GENÇLİK MERKEZİ’NE SURİYE’NİN AFRİN CEPHESİNDE ŞEHİT OLAN ÜSTEĞMEN OĞUZ KAĞAN USTA’NIN İSMİ VERİLECEK.

Şehit Üsteğmen Usta’nın adı Gençlik Merkezi’nde yaşayacak
25 Ocak 2018 - 11:46

Antalya Döşemealtı Belediyesi tarafından projelendirilen ve inşaatı bitme aşamasına gelen Gençlik Merkezi’ne Zeytin Dalı Harekatında şehit olan Üsteğmen Oğuz Kağan Usta’nın ismi verilecek.

Türk Silahlı Kuvvetlerinin (TSK) Suriye’nin Afrin bölgesinde devam eden ‘Zeytin Dalı Harekatında’ şehit olan Piyade Üsteğmen Oğuz Kağan Usta’nın ismi, Döşemealtı’nın ilk Gençlik Merkezine verilmesi için çalışma başlatıldı. Döşemealtı Belediye Başkanı Turgay Genç, ilçenin ilk Gençlik Merkezi’ne Antalya’da görev yapan ve Zeytin Dalı Harekatında terör örgütü tarafından şehit edilen Piyade Üsteğmen Oğuz Kağan Usta’nın isminin verileceğini, konunun Döşemealtı Belediyesinin Şubat ayında gerçekleştirilecek Olağan Meclis Toplantısında gündeme getireceğini söyledi.

Vatanı, milleti ve bayrağı için gözünü kırpmadan canını feda eden şehitlerin anısını yaşatmanın önemine vurgu yapan Genç, “İlçemizin birçok caddesinde, parkında ve kamusal alanda şehitlerimizin ismi yaşatılmaktadır. Ben de Antalya’da görev yapmış aynı zamanda eşi de Serik’de öğretmen olan şehidimizin adının ilçemizin ilk Gençlik Merkezi’nde yaşatılmasının anlamlı ve özel olacağını düşünüyorum. Bunun için Şubat ayı Meclis Toplantısında meclis üyelerimizin de desteğiyle bu kararı çıkartarak uygulamak istiyorum. Bu vesile ile tüm şehitlerimize Allah’tan rahmet milletimize ve ailelerine sabır ve başsağlığı diliyorum” dedi.

Yaklaşık 6 dönüm üzerine kurulu Gençlik Merkezinde, yarı olimpik açık-kapalı yüzme havuzu, toplantı salonları, derslikler, soyunma odaları, sanat atölyeleri, gençlik lokali, idari ofisler ve otopark yer alıyor. Gençlik Merkez’nin hemen yan tarafındaki futbol sahasında da yıllar önce şehit olan bölge sakinlerinden Tevfik Cebeci’nin ismi yaşatılıyor.

www.havadis07.com © 2021 Tüm Hakları saklıdır.Yayınlanan haberlerin telif hakkı ajanslara aittirantalya haberSponsorlar: -instagram takipci satin al - Antalya böcek ilaçlama -Online Psikolog - Sayılarla Boyama - protein tozu - gerçek takipçi al - antalya duvar kağıdı - duvar kağıdı - Türk Takipçiikinci el telefon” target=

ikinci el telefon - Sayılarla Boyama - Online Psikolog -protein tozu - Antalya böcek ilaçlama - instagram takipci satin al -