Haberler, Antalya haber, Antalya son dakika haberleri, HAVADİS07

Şehitler ilahiler,şiirler ve marşlarla anıldı

VATANININ VE MİLLETİNİN EBEDİ VARLIĞI, DEVLETİN BÖLÜNMEZ BÜTÜNLÜĞÜ UĞRUNA GÖZLERİNİ KIRPMADAN CANLARINI FEDA EDEN AZİZ ŞEHİTLERİ ŞİİRLERLE ANILDI. ANTALYA BÜYÜKŞEHİRBELEDİYESİ’NİN DÜZENLEDİĞİ GECEDE KÜLTÜR VE SOSYAL İŞLER DAİRESİ BAŞKANI ZÜLFÜ ÇELİK KENDİ YAZDIĞI “ÜMMETİN TÜRKÜSÜ” İSİMLİ ŞİİRİ OKUDU.

Şehitler ilahiler,şiirler ve marşlarla anıldı
20 Nisan 2018 - 12:24
banner

Vatanının ve Milletinin ebedi varlığı, devletin bölünmez bütünlüğü uğruna gözlerini kırpmadan canlarını feda eden şehitler şiirlerle anıldı. Antalya BüyükşehirBelediyesi’nin düzenlediği gecede Kültür ve Sosyal İşler Dairesi Başkanı Zülfü Çelik kendi yazdığı “Ümmetin Türküsü” isimli şiiri okudu.

Antalya Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Dairesi Başkanlığı tarafından düzenlenen “Şiirler Şehitler Gecesi” izleyenleri duygulandırdı. AKM’de düzenlenen geceye, Kültür ve Sosyal İşler Dairesi Başkanı Zülfü Çelik, Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanı Ayşe Üstündağ, Kültür Şube Müdürü Okan Yavuz, Şehit Muhamet Oğuz Kılınç’ın Ailesi, Şehit Serkan Çölkesen’in Ailesi ve çok sayıda vatandaş katıldı.

İlahi ve marşlar seslendirildi

Meltem Camii İmam Hatibi Mustafa Akbulut’un Kur’an tilaveti ile başlayan programa Tarihçi Nermin Taylan konuşmacı olarak katıldı. Osmanlı tarihiyle ilgili yaptığı araştırmalarla tanınan Taylan, ilgiyle dinlendi. Şair Recep Garip, Ahmet Efe, Cumali Ünaldı Hasannebioğlu’nun şiirleriyle renk kattığı gecede Antalya Büyükşehir Belediyesi Mehter Takımı marşları, Tasavvuf Müziği Topluluğu da ilahileriyle yer aldı. Nihat Akçer’in de konuk olduğu programda usta sanatçı şehitlerimiz için Evlerinin Direği, Ağlama Gözlerim, Yüce Dağ Başında Yanar Bir ışık gibi türküleri seslendirdi.

Zülfü Çelik’ten geceye özel şiir

Kültür ve Sosyal İşler Dairesi Başkanı Zülfü Çelik ise gecede bir sürpriz ile yer aldı. Çelik’in programa özel olarak kaleme aldığı “Ümmetin Türküsü” adlı şiir büyük beğeni aldı. Yaşadığı duygu yoğunluğunu dizlere aktaran Çelik, davetlileri de duygulandırdı. Gece programa katılanlara bayrak takdime edilmesiyle sona erdi.

www.havadis07.com © 2021 Tüm Hakları saklıdır.Yayınlanan haberlerin telif hakkı ajanslara aittirantalya haberSponsorlar: -Takipçi Satın AL - instagram aylık oto beğeni - Antalya böcek ilaçlama -Online Psikologprotein tozuCaner Erdenizantalya duvar kağıdıhttps://www.antalyaduvarkagidi.com.tr

php shellshell downloadTürk Takipçi

protein tozuOnline PsikologCaner ErdenizMegatakip

Antalya böcek ilaçlamaphp shellshell downloadTakipcintr.comTakipcintr.co