Antalya Haberlerleri – Antalya haber – Havadis07

‘Siyanür’ alarmıyla karantinaya alınan bölgede yaşam normale döndü

ANTALYA’DA 26 YAŞINDAKİ SERCAN ÇIRAĞ’IN KAFASINA GEÇİRDİĞİ POŞETLE EVİNDE SİYANÜR SOLUYUP İNTİHAR ETTİĞİ GEREKÇESİYLE KARANTİNAYA ALINARAK BOŞALTILAN 2 APARTMANDA YAŞAM NORMALE DÖNDÜ. KARANTİNANIN KALMASI SONUCU EVLERİNE DÖNEN VATANDAŞLAR, HUMMALI BİR TEMİZLİK ÇALIŞMASINA GİRERKEN, İNTİHAR ANINDA EVİN İÇERİSİNDE BULUNAN ÇIRAĞ’IN KEDİSİNİN, ZAMAN ZAMAN BALKONA ÇIKARAK SAHİBİNİN YOLUNU BEKLEDİĞİ GÖZLENDİ. ÖTE YANDAN İNTİHAR OLAYI SONRASI ÇIRAĞ’A YAKLAŞTIĞI İÇİN TEDBİR AMAÇLI HASTANEYE KALDIRILAN 3 SAĞLIK EKİBİ, ÖLEN GENCİN AĞABEYİ VE KIZ ARKADAŞINDA HERHANGİ BİR KİMYASALA RASTLANILMADIĞI VE TABURCU EDİLDİĞİ ÖĞRENİLDİ.

‘Siyanür’ alarmıyla karantinaya alınan bölgede yaşam normale döndü
06 Şubat 2018 - 15:15

Antalya’da bir gencin, kafasına geçirdiği poşetle evinde siyanür soluyup intihar ettiği gerekçesiyle karantinaya alınarak boşaltılan 2 apartmanda yaşam normale döndü. Karantinanın kalkması sonucu evlerine dönen vatandaşlar, hummalı bir temizlik çalışmasına girerken, gencin kedisinin zaman zaman balkona çıkarak sahibinin yolunu beklediği gözlendi. Gence yaklaştığı için tedbir amaçlı hastaneye kaldırılan 3 sağlık ekibi, ölen gencin ağabeyi ve kız arkadaşında herhangi bir kimyasala rastlanılmadığı ve taburcu edildiği öğrenildi.

Edinilen bilgiye göre, dün akşam 18.00 sıralarında Konyaaltı ilçesi Toros Mahallesi 821 Sokaktaki bir apartmanın 2. katında meydana gelen olayda, 26 yaşındaki üniversite öğrencisi Sercan Çırağ, başına geçirdiği bir poşet ve başında ‘siyanür kullandım, yaklaşmayın’ notuyla ölü bulundu. Notu gören sağlık ekipleri ile Çırağ’ın ağabeyi ve kız arkadaşı da tedbir amaçlı hastanede karantinaya alındı. Olayın ardından Çırağ’ın bulunduğu apartman ile yan tarafındaki apartmanda yaşayan vatandaşlar, polis ve itfaiye ekipleri tarafından tahliye edildi. Sokak ise güvenlik şeridi çekilerek karantinaya alındı. Siyanür şüphesiyle bölgeye Afyon’dan AFAD’a bağlı özel bir ekip gelerek, Çırağ’ın intihar ettiği odada hidrojen siyanür ve hidrojen sülfür maddeleri olduğunu tespit etti. Ekipler, söz konusu kimyasalın havalandırma yöntemiyle etkisini kaybedeceği bilgisini bölgedeki yetkililerle paylaşması üzerine, havalandırma işlemleri gerçekleştirildi.

Kedisinin gözü yollarda

Olaydan bir gün sonra bölgedeki karantina kaldırıldı ve boşaltılan 2 apartmandaki vatandaşlar evlerine döndü. Bugün ise ev sahiplerinin evlerinde hummalı bir temizlik çalışması yaparken, Çırağ’ın kedisinin saatlerce evin içerisinde kalmasına karşın kimyasaldan etkilenmediği ve olayın gerçekleştiği odanın balkonu ile penceresine zaman zaman çıkarak adeta sahibinin yolunu gözlediği görüldü.

Karantinaya alınan 5 kişi taburcu edildi

Öte yandan, intihar olayının hemen ardından eve giren ve Çırağ’a yaklaştığı için tedbir amaçlı hastaneye kaldırılarak 24 saat karantinaya alınan 3 sağlık ekibi, Çırağ’ın ağabeyi ve kız arkadaşında ise yapılan araştırmalar sonucu herhangi bir kimyasala rastlanmadığı öğrenildi. Yetkililer, 5 kişinin sağlık durumunun iyi olduğunu ve hastaneden taburcu edildiğini bildirdi.

26 yaşındaki Sercan Çırağ’ın cenazesinin ise bugün Adana’da toprağa verilmesi bekleniyor.

www.havadis07.com © 2021 Tüm Hakları saklıdır.Yayınlanan haberlerin telif hakkı ajanslara aittirantalya haberSponsorlar: - antalya tabela reklam - antalya duvar kağıdı - duvar kağıdı - https://www.antalyaduvarkagidi.com.tr

takipci satin al -İstanbul evden eve nakliyat