Antalya Haberlerleri – Antalya haber – Havadis07

Su ve Yaşam, Küresel Isınma ve Enerji karikatür sergisi

Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal, “Su ve Yaşam, Küresel Isınma ve Enerji” konulu karikatür sergisinin açılışına katıldı.

Su ve Yaşam, Küresel Isınma ve Enerji karikatür sergisi
21 Haziran 2017 - 14:30

Karikatür sanatı bazen mizahi,bazen duygulandıran,bazen düşündüren ve bazende öğreten bir sanat dalı olarak karşımıza zaman zaman çıkıyor.

 Karikatür sanatı bu sefer de çevre duyarlılığına dikkatleri çekti.

Aktiffelsefe Derneği’nin Dünya’nın farklı ülkelerinden karikatürisitlerin çevre duyarlılığı içeren karikatürlerini bir araya getirdi.

Aktiffelsefe Derneği;”Su ve Yaşam, Küresel Isınma ve Enerji” konulu karikatür sergisi ni açtı.

Su ve Yaşam, Küresel Isınma ve Enerji” konulu karikatür sergisine Muratpaşa Belediyesi Başkanı Ümit Uysal‘da açılışa katılarak,sergiyi dolaştı.

“Su ve Yaşam, Küresel Isınma ve Enerji” konulu karikatür sergisi Muratpaşa Belediyesi fuayesinde açıldı.

“Su ve Yaşam, Küresel Isınma ve Enerji” konulu karikatür sergisinin açılışına,Antalya Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal ve beraberindeki,Başkan Yardımcıları İbrahim Cephaneci, Hasan Kaçmaz, Murat Şimşek, Belediye Meclis üyeleri Mimar Sinan Özkan, Yener Altıntaş, Cem Kotan, Aktiffelsefe Derneği Antalya Şube Başkanı Murat Beşparmak ve çok sayıda dernek üyesi katıldı.

Başkan Uysal, “karikatürün, özellikle eleştirel yaklaşımları çok büyüm maliyetler oluşmadan insanların düşünce ve estetik dünyasına sunulmasında önemli bir sanat dalı olduğu söyledi.” Ayrıca Başkan Uysal şunlarıda ekledi”Dünyanın dört bir noktasından karikatüristlerin çevre duyarlığına ilişkin çalışmalarının biraraya getirildiği bu serginin de çevre duyarlığının evrensel bir standarda ulaşması bakımından çok değerli olduğunun altını çizen Başkan Uysal, “Genellikle fark edildiğinden çok daha değerlidir” dedi.

Konuşmaların ardından açılışı gerçekleştiren sergiyi Başkan Uysal ve beraberindekiler büyük bir ilgi ve dikkatle gezdi.

Muratpaşa Belediyesi fuayesinde açılan sergi 23 Haziran Cuma gününe kadar ücretiz gezilebilecek.

www.havadis07.com © 2021 Tüm Hakları saklıdır.Yayınlanan haberlerin telif hakkı ajanslara aittirantalya haberSponsorlar: -instagram takipci satin al - Antalya böcek ilaçlama -gerçek takipçi al - antalya duvar kağıdı - duvar kağıdı - Türk Takipçi - ikinci el telefon

ikinci el telefon - Antalya böcek ilaçlama - instagram takipci satin al - takipci satin al