Antalya Haberlerleri – Antalya haber – Havadis07

Sürücülere ceza yerine çocuklardan tavsiye

BU YIL 5-11 MAYIS TARİHLERİ ARASINDA KUTLANACAK OLAN TRAFİK HAFTASI ETKİNLİKLERİNİN KONUSU “TRAFİKTE ÇOCUK GÜVENLİĞİ” OLUNCA, ÖĞRENCİLER YELEK GİYİP ŞAPKA TAKARAK YOLLARA DÜŞTÜ. “HEYYY! BUYÜKLER, TRAFİK KURALLARINA UYUN, BİZ ÇOCUKLARA ÖRNEK OLUN” SLOGANI GEREĞİNCE KEMER’DE ÖĞRENCİLER, SÜRÜCÜLERİ TRAFİK KURALLARI KONUSUNDA KENDİLERİNE ÖRNEK OLMALARI KONUSUNDA UYARDI.

Sürücülere ceza yerine çocuklardan tavsiye
04 Mayıs 2018 - 9:48

Bu yıl 5-11 Mayıs tarihleri arasında kutlanacak olan Trafik Haftası etkinliklerinin konusu “Trafikte çocuk güvenliği” olunca, öğrenciler yelek giyip şapka takarak yollara düştü. “Heyyy! Büyükler, trafik kurallarına uyun, biz çocuklara örnek olun” sloganı gereğince Kemer’de öğrenciler, sürücüleri trafik kuralları konusunda kendilerine örnek olmaları konusunda uyardı.

Kemer Emniyet Müdürlüğü Trafik Denetleme Büro Amirliği ve Toplum Destekli Polis Büro Amirliği işbirliğiyle düzenlenen etkinlikte, Hakkı Saygan-Hacı Hafize Saygan Ortaokulu Müdür Yardımcısı Hakan Karaçam eşliğinde uygulama noktasına gelen ortaokul son sınıf öğrencileri Sudenaz Lale, Serra Akyıldız, Teoman Can Sek, Mehmet Can, Ahmet Can Özcan polis yeleği ve şapkası takarak uygulamaya katıldı.

İlk önce polis ağabeylerinin araç durdurma ve belgeleri kontrol etmelerini izleyen ve bilgi alan öğrenciler, daha sonra kendileri uygulamaya geçti. Araçları durduran öğrenciler, sürücüleri kırmızı ışıkta geçmemeleri, direksiyon başında cep telefonuyla konuşmamaları, alkollü araç kullanmamaları, tünellere girerken araç farlarını açmaları, emniyet kemerlerini mutlaka takmaları gibi konularda uyararak farkındalık oluşturmaya çalıştı.

İlk uygulamada görev alan öğrenciler, sürücülere kuralları hatırlatmaktan mutlu olduklarını ifade ederek, aynı zamanda eğlendiklerini söyledi.

Her yaştan çocuk Trafik Haftası süresince çeşitli etkinliklerde görev alarak sürücülere ve yayalara özellikle trafikte çocukların güvenliği için trafik kurallarına uyulmasını hatırlatacak.

www.havadis07.com © 2021 Tüm Hakları saklıdır.Yayınlanan haberlerin telif hakkı ajanslara aittirantalya haberSponsorlar: -takipci satin al - Antalya böcek ilaçlama -antalya duvar kağıdı - duvar kağıdı - ikinci el telefon

ikinci el telefon - - takipci satin al -instagram takipçi satın al