Antalya Haberlerleri – Antalya haber – Havadis07

Toki Evleri Hayalleri Gerçeğe Dönüştürüyor

Toki Evleri Hayalleri Gerçeğe Dönüştürüyor
05 Kasım 2018 - 22:18

Toplu Konut İdaresi Toki kurumunun ülkemizde ki gelir seviyesi düşük aileleri ev sahibi yapmak istemesi konusunda başarısı tartışmasızdır. Son yıllarda bu işi daha yüksek seviyelere çıkarmayı başardılar. 2001 yılından önce tüm kuruluş yıllarının toplamında 60 bin daire teslim eden kurum günümüzde ise yılda bu sayıya ulaşıyor. 2023 yılında kendilerine koymuş oldukları toplamda 1 milyon daire hedefini güncelleyerek 1.2 milyon daire seviyesine çıkardılar. Bu sayıya ulaşmaları için önlerinde kendilerinden başka bir engel bulunmuyor. Devlet desteği ile ucuza mal ettikleri evleri alt gelir grubuna dahil olan ailelere vererek onların ev sahibi olma hayallerini gerçeğe dönüştürüyorlar. Tabi bunu yaparken çok önemli bir imkan da sunuluyor.

Kira bedeline yakın olarak ödenecek olan taksit bedelleri ile rahat bir ödeme imkanı ile bunu başarıyorlar. Bazı şehirlerde ödeme miktarı 256 TL civarına düşüyor. Düşüncesi bile inanılmaz. Toki başvuru sayesinde ev sahibi oluyorsunuz ve aylık sadece bu bedeli ödüyorsunuz. Hem daire fiyatlarının çok yüksek olduğu hem de ev kiralarının yükseldiği günümüzde bu bedel ile ev sahibi olmak herkesin hayalini süslemektedir. Tabi bu evlerden birisine sahip olabilmek için belirli şartları sağlamak gerekiyor. Sağlanan şartlar arasında ki detayların özenle belirlendiğini söylemeliyiz. Bunun yapılmasında ki amaç doğru insanları ev sahibi yapmaktır. Öncelik her zaman gerçekten ihtiyaç sahibi insanların barınma ihtiyacını yerine getirmeyi başarmaktır. Bunu şu ana kadar en iyi şekilde başarıyorlar.

Toki evlerine 25 yaş altında olan vatandaşların başvuru imkanı bulunmuyor. Bu yaşın üzerinde olan kişilerin TC vatandaşı olmaları kaydıyla başvuru yapılabilir. Şartların arasında hane halkı geliri büyük bir önem arz ediyor. Son güncelleme ile bu gelir seviyesi aylık olarak 4500 TL olarak belirlendi. Bu bedelin üzerinde gelire sahip olanlar için ev alma hayali geride kalıyor. Tabi bazı ufak detaylar bulunuyor. Bunların hepsini yerine getirme konusunda çok fazla detay bulunuyor. Şartları yerine getiren kişiler başvurularını Ziraat Bankası veya Halk bankası şubelerine giderek yapmaları gerekiyor. Gayrimenkul sözleşmesini imzaladıktan sonra sizde artık bir ev sahibi olma hayalini gerçekleştirme şansına sahip olabilirsiniz.

www.havadis07.com © 2021 Tüm Hakları saklıdır.Yayınlanan haberlerin telif hakkı ajanslara aittirantalya haberSponsorlar: - antalya tabela reklam - antalya duvar kağıdı - duvar kağıdı - https://www.antalyaduvarkagidi.com.tr

takipci satin al -İstanbul evden eve nakliyat