Antalya Haberlerleri – Antalya haber – Havadis07

Tütüncü, Dokuma alanını inceledi

Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, Dokuma Parkı’na yapılacak ‘Nostaljik Otomobiller Müzesi’ ile ‘Portakal Bahçesi’ alanını inceledi.

Tütüncü, Dokuma alanını inceledi
15 Aralık 2017 - 14:22

Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, Dokuma Parkı’na yapılacak ‘Nostaljik Otomobiller Müzesi’ ile ‘Portakal Bahçesi’ alanını inceledi.

Dokuma Fabrikası bünyesine yapılacak ‘Nostaljik Otomobiller Müzesi ile 5 bin metrekarelik portakal bahçesi alanını inceleyen Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, insanların zihnini dinlendirecek güzel bir cazibe merkezini daha hayata geçireceklerini vurguladı. Dokuma Parkı’nda incelemelerde bulunan Kepez Belediye Başkanı Tütüncü, ekibi ile birlikte önce zeytin ağaçları bahçesini gezdi. Daha sonra Dokuma Parkı içinde bulunan inşaat çalışmalarını inceleyen Tütüncü, ‘Nostaljik Otomobiller Müzesi’nin yapımına başlandığını kaydetti. Dokuma Parkı’nda dayanıklılığı arttırılan fabrika binalarından birinin bu müzeye ait olacağını belirten Başkan Tütüncü, “Kısa sürede buraya nostaljik araçlar müzesini kazandıracağız. Bu müze şehir hakkında bilgi edinmek isteyen ziyaretçilerin uğrayacağı, Antalyalıların da hatıralarını canlandıracak bir yer olacak. Fabrika binası etrafının portakal ağaçlarıyla süslenmeye başlanmasıyla birlikte, yaklaşık 5 dönüm alanda gezilebilir portakal bahçesi oluşturulacak” dedi. Kepezli kadınların portakal suyu, turunç reçeli ve portakallı tatlıların satışını yapabileceği bahçenin, çocuklar için de öğretici bir yanı olacağını belirten Tütüncü, “Bugünün çocukları portakal bahçelerini bilmiyor. Portakalı hiç dalında görmemiş. Portakalın nasıl yetiştiğini bilmeyen çocuklarımız var. Bunu da gösterelim istiyoruz.”

Portakal ürünleri sunulacak

Antalya’nın portakalıyla ünlü olduğunu ve portakalla ilgili festivalinin de bulunduğunu hatırlatan Hakan Tütüncü, “Ama maalesef şehircilikte geldiğimiz noktada, portakal bahçelerini çok da göremiyoruz. Gelen turistlere bu güzelliği gösteremiyoruz. Gezinti mekanı haline getirmeye çalışıp, ciddi başarı sağladığımız Dokuma’da portakal bahçesi oluşturarak, gelenlere ruhlarını dinlendirmeyi sunmak istedik.”

www.havadis07.com © 2021 Tüm Hakları saklıdır.Yayınlanan haberlerin telif hakkı ajanslara aittirantalya haberSponsorlar: -instagram takipci satin al - Antalya böcek ilaçlama -Scrubs - Sayılarla Boyama - protein tozu - gerçek takipçi al - antalya duvar kağıdı - duvar kağıdı - Türk Takipçiikinci el telefon” target=

ikinci el telefon - Sayılarla Boyama - Scrubs -protein tozu - Antalya böcek ilaçlama - instagram takipci satin al - takipci satin al