Antalya Haberlerleri – Antalya haber – Havadis07

Tütüncü’den inşaat ruhsatı müjdesi

Tütüncü’den inşaat ruhsatı müjdesi

Tütüncü’den inşaat ruhsatı müjdesi
02 Kasım 2017 - 12:01

Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, inşaat ruhsat ücretine zam yapmayacaklarını belirterek, “3 yıl boyunca ruhsat ücretini sabitleyeceğiz. Hiçbir yerde yapılmamış bir iş. Bu müjdemiz tüm müteahhitlerimize hayırlı ve uğurlu olsun Türkiye’de bu konuda önemli bir ilki gerçekleştiriyoruz” dedi.

Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, Süleyman Akbıyık ve Mehmet Ali Ünal’ın başkan adayı olduğu Kepez İlçesi Müteahhitler Derneği’nin(KEMDER) genel kurul toplantısına katıldı.

Başkan Tütüncü, Sakarya Parkı’ndaki bir kafede gerekleştirilen toplantıda yaptığı konuşmada genel kurulla ilgili şu mesajı verdi: “Önemli olan birliğimiz, beraberliğimiz, dostluğumuz ve kardeşliğimizdir. Bu kavramlar her türlü makamdan, mevkiden çok daha öndedir. Genel kurulun, sizlerin aranızdaki birliğin ve beraberliğin perçinlenmesine katkı vermesini Cenabı Allah’tan diliyorum. Bu demokratik yarış güçlenmemize vesile olacak. Her iki adayı da çok seviyorum. Her iki aday da bizim dostumuz ve kardeşimizdir.”

“KEMDER ile 1.7 derdini kimse zarar görmeden çözdük”

Belediye ve KEMDER ile inşaat sektörüne yönelik önemli hizmetler yaptıklarına değinen Tütüncü, konuşmasını şöyle sürdürdü: “Yıllar yılı 1,7 diye bir derdimiz vardı. (Antalya Büyükşehir Belediyesi’nin imar yönetmeliğinde bulunan inşaat alanı ve yapı yoğunluğu) Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından hazırlanan Planlı Alanlar Tip İmar Yönetmeliği’nin yürürlüğe girmesiyle 1.7 derdi bitti. Hiç kimse zarar görmedi. Neden? Biz birlik ve beraberlik içerisinde yapılması gereken plan değişiklerini, plan notlarını meclisimizden geçirdik. Korkulan çok önemli bir işi, belediye olarak çözdük. Bu çözümün arkasında birlikte hareket etmemiz ve derneğimizin bize aktardığı güç vardı.”

“Kentsel dönüşümde Kepezli müteahhitlerin rolü var”

Tütüncü, KEMDER’in 2011’de kurulmasına ön ayak olduğunu hatırlatarak, şunları kaydetti: “Müteahhitlerle şehrin sorunlarına eğildiğimiz de doğrudur. Bugün Kepez’de örnek kentsel dönüşüm projeleri varsa ve bu projelerde Kepezli müteahhitler rol alıyorsa aslında bu Kepez’in inşaat sektörde geldiği seviyeyi göstermesi bakımından önemlidir. Birlikte, beraber çok işler yaptık. Hem sektörün gelişmesine katkı sağladık, hem de yaşadığımız şehrin daha güzel olması ve daha iyiye gitmesi için adımlar attık.”

Müteahhitlere sosyal projelere destek teşekkürü

Tütüncü, hayır işlerine verdikleri desteklerden dolayı Kepezli müteahhitlere teşekkür ederek, şunları ifade etti: “Kepezli müteahhitlerimizin okul, cami gibi çeşitli sosyal projelerin içerisinde yer almaları memnuniyet vesilesiydi. Birçok sosyal projeyi imece usulü yaptık. KEMDER’in manevi desteğini hissetmek, Kepez’i idare eden bir belediye başkanı olarak beni mutlu ediyor. Yeni Mahalle’ye, KEMDER’in yüzde 50 ve hayırsever Bolat Yıldırım’ın yüzde 50 desteği ile 18 derslikli bir okul yapıyoruz. Yapılan bu okul şehrin kazancıdır. Okulları yaptığımız zaman hem ismimiz yüceliyor hem de Allah katında iyi bir iş yapmış oluyoruz. Her zaman şehrinin, milletinin, ülkesinin yanında duran bir duruş sergiledikleri için Kepezli müteahhitlerimize hepinize teşekkür ediyorum.”

“Kepezli müteahhitler yerli ve millidir”

Kepezli müteahhitlerin yerli ve milli olduğunun altını çizen Başkan Hakan Tütüncü, konuşmasının devamında şunları kaydetti: “Bizim müteahhitlerimiz ülkesinin gelecek hedeflerine yürekten, gönülden inanmıştır. Cumhuriyet Bayramımızın 94. yılını kutladık. 94 yıl önce büyük önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk, Cumhuriyeti ilan ettiğinde 100 yıl hedefleri koydu. Cumhuriyetimizin 100 yıl hedeflerine emin adımlarla yaklaştığımız bugünlerde hepimizin düşünmesi gereken en önemli şey vatanımızın ve milletimizin geleceğe emin adımlarla yürümesidir. Bunu ancak yerli ve milli duruşa sahip insanlar önemserler. Ülkemizin geleceğine omuz vermek için yapmamız gereken en önemli şey kendi hareket alanlarımız içerisinde en iyi ve en güzeli yapmaktır. Yani ekonomiye can verecek adımları atmak, azimle, kararlılıkla istihdama destek verecek projeleri sürdürmek, büyüme hedefleri koymak ve o hedefler peşinden koşmak. Her bir müteahhit arkadaşımız bu hedeflere doğru yürürse işte o zaman ülkenin genelinde bir güzelliğin olacağından söz edebiliriz. Değerli yatırımcılarımız gelecek hedeflerine doğru emin adımlarla yürümelidir. Bu yürüyüşte belediye olarak yatırımcılarımızın önünü açacağız.”

Ruhsat ücretine 3 yıl zam yok

Tütüncü, Kepezli müteahhitler, inşaat ruhsatı ücretine 3 yıl boyunca zam yapmayacaklarının müjdesini vererek, konuşmasını şu sözlerle tamamladı: “2017 yılı bütçemiz artı 30 milyon TL fazla verdi. Bu şu anlama geliyor. Belediyenin belirleyeceği vergi gelirlerinin bir kısmında düşüşler yaşanacak. Bu kasadaki paradan dolayı 2020 yılına kadar ruhsat ücretine zam yapmamayı idaremiz bir prensip kararı haline getirdi. 3 yıl boyunca ruhsat ücretini sabitleyeceğiz. Hiçbir yerde yapılmamış bir iş. Bu müjdemiz tüm müteahhitlerimize hayırlı ve uğurlu olsun. 3 yıl boyunca inşaat ücretine zam yapmamayı taahhüt altına almış başka hiçbir belediye yok. Türkiye’de bu konuda önemli bir ilki gerçekleştiriyoruz.”

Konuşmaların ardından yapılan oylama neticesinde Mehmet Ali Ünal, KEMDER’in yeni başkanı oldu. Başkan Tütüncü, Ünal ve ekibine yeni görevlerinde başarılar diledi.

www.havadis07.com © 2021 Tüm Hakları saklıdır.Yayınlanan haberlerin telif hakkı ajanslara aittirantalya haberSponsorlar: - antalya tabela reklam - antalya duvar kağıdı - duvar kağıdı - https://www.antalyaduvarkagidi.com.tr

takipci satin al -İstanbul evden eve nakliyat