Antalya Haberlerleri – Antalya haber – Havadis07

Yangın sonrası geri döndü aracını küle dönmüş buldu

ANTALYA’NIN AKSU İLÇESİNDE ÇIKAN ORMAN YANGINININ ARDINDAN EVİNİN OLDUĞU BÖLGEYE GELEN BİR KİŞİ ARABASI, RÖMORKU VE TARIM ALETLERİNİ YANMIŞ HALDE BULDU.

Yangın sonrası geri döndü aracını küle dönmüş buldu
24 Temmuz 2018 - 15:12

Antalya’nın Aksu ilçesinde çıkan orman yangınının ardından evinin olduğu bölgeye gelen bir kişi arabası, römorku ve tarım aletlerini küle dönmüş halde buldu.

Aksu ilçesinde çıkan orman yangınında 60’a yakın çiftçi zarar görürdü. Yangında 50 hektar kızılçam ormanı küle döndü. 5 dönüm alan üzerinde bulunan yüzlerce palmiyeden ise kurtarılan olmadı. Kontrol altına alınan yangının acı bilançosu ise sabah saatlerinde ortaya çıktı.

Kurşunlu Mahallesi’nde çiftçilik yapan 60 yaşındaki Süleyman Sargın, alevlerin kendisine doğru geldiğini görünce eşi Nafize Sargın ve Oğlu Osman Sargın’ı da yanına alarak hızla olay yerinden uzaklaştı. Dumanlardan etkilenen Nafize Sargın hastanede kısa süreli tedavi altına alındı. Yangın sonrası evine geri dönen Süleyman Sargın acı gerçekle karşılaştı. Evin bir kısmı yanan Sargın’ın orman içerisinde bulunan kamyoneti, römorku, tarım aletleri ise küle döndü.

Zararın 50 bin TL olduğunu kaydeden Kurşunlu Mahalle Muhtarı Ramazan Sargın, “Vatandaşlarımızın yaralarının sarılması için çalışma başlattık. Bakanımız ile en kısa sürede 4-5 muhtar bir araya gelerek görüşmeye çalışacağız. Allah daha büyüğünden korusun” dedi.

www.havadis07.com © 2021 Tüm Hakları saklıdır.Yayınlanan haberlerin telif hakkı ajanslara aittirantalya haberSponsorlar: -instagram takipci satin al - Antalya böcek ilaçlama -gerçek takipçi al - antalya duvar kağıdı - duvar kağıdı - Türk Takipçi - ikinci el telefon

ikinci el telefon - Antalya böcek ilaçlama - instagram takipci satin al - takipci satin al