Haberler, Antalya haber, Antalya son dakika haberleri, HAVADİS07

‘Yörük Türkmen Çalıştayı’ hazırlıkları başladı

MURATPAŞA BELEDİYE BAŞKANI ÜMİT UYSAL, ANTALYA YÖRÜKLER DERNEĞİ VE AKDENİZ ÜNİVERSİTESİ YÖRÜK KÜLTÜRÜ ARAŞTIRMA VE UYGULAMA MERKEZİ (YÖRKAM) İŞBİRLİĞİYLE GERÇEKLEŞTİRİLEN ‘ULUSAL YÖRÜK TÜRKMEN ÇALIŞTAYI’NIN 3’ÜNCÜSÜNÜN ŞUBAT AYINDA TOPLANACAĞINI SÖYLEDİ.

‘Yörük Türkmen Çalıştayı’ hazırlıkları başladı
31 Ekim 2017 - 12:12
banner

Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal, Antalya Yörükler Derneği ve Akdeniz Üniversitesi Yörük Kültürü Araştırma ve Uygulama Merkezi (YÖRKAM) işbirliğiyle gerçekleştirilen ‘Ulusal Yörük Türkmen Çalıştayı’nın 3’üncüsünün Şubat ayında toplanacağını söyledi.

Akdeniz Üniversitesi Yörük Kültürü Uygulama ve Araştırma Merkezi (YÖRKAM) Müdürü Yrd. Doç. Dr. Fatih Uslu ve Akdeniz Üniversitesi Türk Dünyası Yörük Türkmen Öğrenci Topluluğu (ÜNİYÖR) üyeleri Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal’ı ziyaret etti.

Ziyarette öğrenciler dernek faaliyetleri hakkında bilgi verirken Başkan Uysal, bu tip çalışmaların çok değerli olduğunu belirterek “Yerel değerlere sahip çıkmadan, onun gelişimine katkı sunmadan insanlığın ortak mirası anlamında kültürün parçası haline gelemezsiniz” diye konuştu. Muratpaşa Belediyesi’nin Antalya Yörükler Derneği ve YÖRKAM işbirliğiyle 2 yıldır ‘Ulusal Yörük Türkmen Çalıştayı’nı topladığını dile getiren Başkan Uysal, 3’üncü çalıştayın Şubat ayında yapılacağını aktardı.

Ziyaretin sonunda Yrd. Doç. Dr. Fatih Uslu ‘Yengeçli Kuyu’ isimli kitabını Başkan Uysal’a hediye ederken Başkan Uysal da öykü kitabı ‘Lavinya’nın Aşkla İmtihanı’nı imzalayarak Uslu ve öğrencilere armağan etti.

www.havadis07.com © 2021 Tüm Hakları saklıdır.Yayınlanan haberlerin telif hakkı ajanslara aittirantalya haberSponsorlar: -Takipçi Satın AL - instagram aylık oto beğeni - Antalya böcek ilaçlama -online psikologCaner Erdenizbursa avukatantalya duvar kağıdıhttps://www.antalyaduvarkagidi.com.tr

php shellshell downloadTürk Takipçi

Caner Erdenizbursa avukatonline psikologMegatakip

Antalya böcek ilaçlamaphp shellshell downloadTakipcintr.comLeke kremitakipçi hilesi kazanTakipcintr.co