Antalya Haberlerleri – Antalya haber – Havadis07

Yücel, Kazak Gazetecileri ağırladı

ALANYA BELEDİYE BAŞKANI ADEM MURAT YÜCEL, ALANYA GAZETECİLER CEMİYETİ’NİN DAVETLİSİ OLARAK ALANYA’YA GELEN KAZAKİSTANLI GAZETECİLERİ AĞIRLADI.

Yücel, Kazak Gazetecileri ağırladı
07 Mayıs 2018 - 17:12

Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel, Alanya Gazeteciler Cemiyeti’nin davetlisi olarak Alanya’ya gelen Kazakistanlı gazetecileri ağırladı.

Kazakistan Türk Dili Konuşan Gazeteciler Vakfı Başkanı Naziya Joyamergen ve yönetimi, Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel’i ziyaret ederek şehirle ilgili bilgi aldı. Ziyarette Kazak misafirlere, Türkiye Gazeteciler Federasyonu (TGF) Genel Başkan Vekili ve Alanya Gazeteciler Cemiyeti (AGC) Başkanı Mehmet Ali Dim, Başkan Yardımcısı Gaye Coşkun ve ALTAV Başkan Yardımcısı Mehmet Dahaoğlu da eşlik etti.

Joyamergen: “Alanya’dan ev alacağız”

Kazakistan Türk Dili Konuşan Gazeteciler Vakfı Başkanı Naziya Joyamergen, Alanya’nın kültürel ve doğal güzelliklerine hayran kaldıklarını söyledi. Şehirdeki insanların çok sıcakkanlı olduğuna vurgu yapan Joyamergen, “Türkiye’ye turist olarak geliyoruz ama Türkiye’ye hayran kalmış gazeteciler olarak geri dönüyoruz. Alanya çok sıcakkanlı insanlardan oluşuyor. Ciddi şekilde Alanya’dan ev almayı düşünüyoruz. Alanya için hep birlikte güzel şeyler yapmak istiyoruz ve ülkelerimiz arasında iş birliğini geliştirmek istiyoruz” dedi.

Yücel: “bizim ilk kuralımız güler yüz”

Kazak gazetecilerin turizm ile ilgili sorularını yanıtlayan Başkan Yücel, Türkiye’nin turizmi en iyi yapan 5 ülkeden birisi olduğuna vurgu yaptı. Başkan Yücel, “Şehrimizin en önemli geçim kaynaklarının başında turizm geliyor. Türkiye, dünyada turizmi en iyi yapan 5 ülkeden birisi. Turizm konusunda ülkemizin en iyi şehirlerinden birisi de Alanya. En iyi tesisler, en iyi gastronomi ve mutfak kültürü bizim şehrimizde. Eşsiz bir coğrafyaya sahibiz. Bunun yanında tarihi ve kültürel değerlerimiz çok fazla. En iyi hizmet sektörü de bizde. Bunların arasında en önemli ise, bizim ilk kuralımız misafirlerimizi bu şehrimizde güler yüzle ve misafirperver bir şekilde ağırlamak.”

“GZP Havalimanı büyük katkı sağlıyor”

GZP-Alanya Havalimanı’nın şehrin ekonomisine ve turizmin gelişimine büyük katkı sağladığını söyleyen Yücel, “Gazipaşa-Alanya Havalimanı her geçen gün gelişerek büyümeye devam ediyor. Şehrimizin hem dış hem de iç turizmine büyük katkılar sağlıyor. Bunun yanında misafirlerimiz ulaşım sorunu yaşamadan uçaktan iner inmez şehrimize geliyor. Bu hem bizler hem de misafirlerimiz açısından büyük avantaj” dedi.

“2018 hedefimiz 400 bin Kazak turist”

Alanya Turizm Tanıtma Vakfı (ALTAV) ve Alanya Turistik İşletmeciler Derneği (ALTİD) Başkan Yardımcısı Mehmet Dahaoğlu ise “18 milyon nüfuslu Kazakistan’dan 2016’da 126 bin, 2017’de 237 bin kişi ülkemizi ziyaret etti. 2018 hedefimiz ise 400 binin üzerinde. Kazakistan devletinin yabancı charter seferlerine izin vermemesinden dolayı hedeflerimizi maalesef daha fazla büyütemiyoruz.”

Toplantının ardından Türk Dili Konuşan Gazeteciler Vakfı Başkanı Naziya Joyamergen, Başkan Yücel’e Kazakistan’ın yöresel kıyafetini hediye ederek hep birlikte hatıra fotoğrafı çektirdiler.

www.havadis07.com © 2021 Tüm Hakları saklıdır.Yayınlanan haberlerin telif hakkı ajanslara aittirantalya haberSponsorlar: -takipci satin al - Antalya böcek ilaçlama -antalya duvar kağıdı - duvar kağıdı - ikinci el telefon

ikinci el telefon - - takipci satin al -instagram takipçi satın al