Antalya Haberlerleri – Antalya haber – Havadis07

Zor Velilerle İlişkileri Yönetme seminerine yoğun ilgi

ANTALYA TİCARET VE SANAYİ ODASI (ATSO) 48’İNCİ GRUP MESLEK KOMİTESİ (EĞİTİM FAALİYETLERİ) TARAFINDAN ANTALYA’DA BULUNAN ÖZEL ANAOKULU, İLKOKUL, ORTAOKUL VE LİSELERİN EĞİTİMCİLERİNE YÖNELİK ‘ZOR VELİLERLE İLİŞKİLERİ YÖNETME’ SEMİNERİ DÜZENLENDİ.

Zor Velilerle İlişkileri Yönetme seminerine yoğun ilgi
08 Ekim 2018 - 10:08

Antalya Ticaret ve Sanayi Odası (ATSO) 48’inci Grup Meslek Komitesi (Eğitim faaliyetleri) tarafından Antalya’da bulunan özel anaokulu, ilkokul, ortaokul ve liselerin eğitimcilerine yönelik ‘Zor Velilerle İlişkileri Yönetme’ semineri düzenlendi.

ATSO Yönetim Kurulu Üyesi Nilay Akbaş Tarakçı’nın ev sahipliği yaptığı seminere çok yoğun bir katılım gerçekleşti. Nilay Akbaş Tarakçı, “Ülkemiz zenginleşsin, vatandaşlarımızın refahı artsın, Dünya’nın en büyük ve gelişmiş ülkeleri arasında yerimizi alalım diyorsak bunun yolu eğitimden geçiyor. Bu hedefe de ancak çağın gerekliliklerine göre yetişmiş, sorgulayan, araştıran, problem çözen nesiller yetiştirerek ulaşabiliriz. Bunun yolu okul öncesi eğitimden başlayarak tüm eğitim sistemini yeniden ele almaktan ve yapılandırmaktan geçiyor. Bu yüzden seminerimizde de yalnızca ilişkileri yönetme bakış açısıyla değil, velilerden katkı almak ve daha yüksek eğitim kalitesi için ortak akla ulaşmak isteğiyle bakmamızın faydalı olacağına inanıyoruz. Çünkü velinin katkı vermediği, başka bir ifadeyle eğitimcinin veliden katkı almadığı bir eğitim modelinin başarılı olma ihtimali yok denecek kadar azdır” dedi.

Tarakçı’nın konuşmasının ardından Marmara Üniversitesi Öğretim Üyesi Oktay Aydın’ın yaptığı sunum ile devam eden seminerde, eğitimcilerin zor veliler ile nasıl iletişime geçmesi gerektiği ve bu durumun çocukları nasıl etkilediği anlatıldı. Büyük bir ilgiyle takip edilen seminer sonrasında tüm katılımcılara sertifika verildi.

Haberler

www.havadis07.com © 2021 Tüm Hakları saklıdır.Yayınlanan haberlerin telif hakkı ajanslara aittirantalya haberSponsorlar: -instagram takipci satin al - Antalya böcek ilaçlama -gerçek takipçi al - antalya duvar kağıdı - duvar kağıdı - Türk Takipçi - ikinci el telefon

ikinci el telefon - Antalya böcek ilaçlama - instagram takipci satin al - takipci satin al