Haberler, Antalya haber, Antalya son dakika haberleri, HAVADİS07

81 ilden şehit ve gazi çocukları Antalya’da

Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) Mehmetçik Vakfı’nın bakım ve öğrenim yardımı verdiği lise ve üniversite öğrencilerine yönelik kültür gezisi düzenledi. 13 günlük gezide Ankara, Nevşehir ve Konya’yı gezen gençler, son olarak Antalya’ya geldi.

81 ilden şehit ve gazi çocukları Antalya’da
19 Temmuz 2017 - 16:10
banner

Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) Mehmetçik Vakfı, bakım ve öğrenim yardımı verdiği lise ve üniversite öğrencilerine yönelik kültür gezisi düzenledi. 13 günlük gezide Ankara, Nevşehir ve Konya’yı gezen gençler, son olarak Antalya’ya geldi.

İlk olarak 2009 yılında düzenlenmeye başlanan kültür gezileri kapsamında Türkiye’nin 81 ilinden geziye katılan şehit ve gazi çocukları, Antalya’da birçok tarihi yerde gezi gerçekleştirdi, güneş, havuz, ve kumun tadını çıkardı.

Vakıftan yardım alan şehit ve gazi çocuklar arasındaki sosyal ilişki ve dayanışmanın arttırılması, tarih bilincinin geliştirilmesi ve Türkiye’nin doğal güzelliklerinin gösterilerek yurt sevgisinin aşılanmasını hedefleyen gezide gençler Aspendos Antik Kenti, Manavgat Şelales, Side Antik Kenti, Phassalis Antik Kenti, Olimpos, Düden Şelalesi, Kurşunlu Şelalesi, Antaalya Müzesi ve son olarak Akvaryum su altı dünyası gezdi.

TSK Mehmetçik Vakfı Yardımlar Müdürü Emekli Albay Mesut Genç, bu yıl 9’uncusunu düzenledikleri kültür gezisinde şehit ve gazi çocuklarının 3 gün boyunca Antalya’da kültür ve tatil keyfine doyduğunu ifade etti.

Geziye Rize’den katılan gazi çocuğu İrem Koçer, duyduğu memnuniyeti, “Burada gazi ve şehit çocuklarıyla tanıştım. Gittiğimiz yerde bir daha böyle bir deneyim yaşayabileceğimi sanmıyorum” diyerek ifade ederken, babasını 10 yıl önce kaybeden Furkan Albayrak ise, “Arkadaşlarımızla kader olarak aynı kaderi paylaşıyoruz. Bizim için çok güzel imkanlar sağlanıyor, biz bu mutluluk içerisinde gezimize devam ediyoruz, arkadaşlığımızı ilerletiyoruz. Bazı yaralar sardıkça kanar ama biz birbirimize sarıldıkça yaralarımızı kapatıyoruz” diye konuştu.

Babası Şırnak’ta şehit düşen Gaye Aytepe de, Zongultak’tan geziye katıldığını ve Antalya’yı çok beğendiğini söyledi. Manevi değerleri yüksek olan yerleri gezdiğinden dolayı gururlandığını belirten Aytepe, diğer arkadaşlarıyla çok güzel arkadaşlıklar kurduğunu dile getirdi.

www.havadis07.com © 2021 Tüm Hakları saklıdır.Yayınlanan haberlerin telif hakkı ajanslara aittirantalya haberSponsorlar: -Takipçi Satın AL - instagram aylık oto beğeni - Antalya böcek ilaçlama -Online Psikologprotein tozuikinci el telefon” target=antalya duvar kağıdıduvar kağıdı

php shellshell downloadTürk Takipçi

protein tozuOnline Psikologikinci el telefon” target=Megatakip

Antalya böcek ilaçlamaphp shellshell downloadTakipcintr.comTakipcintr.co