Antalya Haberlerleri – Antalya haber – Havadis07

Afrin için 360 öğrenci bedenleriyle Türkiye haritası çizdi

ANTALYA’DA 360 İLKÖĞRETİM ÖĞRENCİSİ, TÜRK SİLAHLI KUVVETLERİNİN (TSK) SURİYE’NİN AFRİN BÖLGESİNDE YÜRÜTTÜĞÜ ZEYTİN DALI HAREKATI’NA DESTEK VERMEK AMACIYLA OKUL BAHÇESİNDE BEDENLERİYLE TÜRKİYE HARİTASI ÇİZDİ.

Afrin için 360 öğrenci bedenleriyle Türkiye haritası çizdi
16 Mart 2018 - 13:06

Antalya’da 360 ilköğretim öğrencisi, Türk Silahlı Kuvvetlerinin (TSK) Suriye’nin Afrin bölgesinde yürüttüğü Zeytin Dalı Harekatı’na destek vermek amacıyla okul bahçesinde bedenleriyle Türkiye haritası çizdi. Haritanın kenarına Afrin yazısı ve kalp koreografi de çizen öğrenciler ayrıca, 18 Mart günü Çanakkale Savaşı’na ithafen bin 915 lira toplayıp asker ağabeylerine gönderecek.

Antalya’nın Serik ilçesinde Limak İlköğretim Okulu öğrencileri, Afrin’de mücadele veren Mehmetçik’e desteğini, okulda gerçekleştirdikleri etkinlik ve sergiledikleri özel koreografiyle gösterdi. Bir haftalık çalışma sonucu, 320 ortaokul 40 ilkokul öğrencisi olmak üzere 360 öğrenci, okul bahçesinde bedenleriyle Türk bayrağı çizdi. Bir grup öğrenci de üzerlerinde Türk bayrağının yer aldığı tişörtleriyle kalp koreografi yaptı. Bir diğer grup da yine bedenleriyle haritanın köşesine ‘Afrin’ yazısı yazdı. Koreografi esnasında 28 öğretmen ise Afrin’de şehit olan Türk askerlerinin isimlerine özel yazdıkları şiirleri okudu, Türkiye haritasının içerisine karanfil bıraktı. Duygusal anların yaşandığı etkinlikte, Türkiye haritasının içerisine yine öğrenciler tarafından dev Türk bayrağı açıldı, şehitler için dualar okundu.

“Türk halkı Afrin operasyonunu arkasında”

Yaklaşık bir saat süren etkinlik sonrası gazetecilere açıklama yapan Serik Kaymakamı Haluk Şimşek, Türkiye genelinde Afrin Harekatı’na destek verildiğine dikkat çekerek, “Afrin Harekatı Türkiye’nin var olma mücadelesi. Bizim sınırlarımızda bize karşı yapılan bir faaliyet var, orada ayrı bir devlet kurulmak isteniyor. Türkiye’nin bütünlüğünü sağlamak için bizim de bu harekatı yapmamız gerekiyordu. Türk halkının da desteğini görüyorsunuz. Burası bir Serik’in beldesinde bir okul ve bütün okullarımız da böyle faaliyetler yapıyor” ifadelerini kaydetti.

“Kalbimiz Afrin’de”

Okul Müdürü Nurettin Avcı ise, Afrin’de şehit düşen askerleri anma ve Afrin’de mücadele eden TSK görevlilerine destek amaçlı program düzenlediklerini belirterek, “Kalbimiz ve yüreğimizin onlarla olduğunu göstermek için yaptık. Ülkemizin birliğini, bütünlüğünü sembolize etmek için koreografi çalışmaları yaptık. Öğrencilerimizle kalp yaptık ki, kalbimiz Afrin’de ve onların yanında imajını oluşturmaya çalıştık. Öğretmen arkadaşlarımız da okumuş olduğu şiirlerin isimlerini dörtlük olarak okudular” dedi.

“Hem maddi hem manevi destek vermek istedik”

Haritada kalp simgesinin içerisinde yer alan öğrencilerden Doğan Kuş, “Onların ölmesini istemiyorum” diyerek duygularını ifade ederken, 3. sınıf öğrencisi Sudenaz “Ölmelerini istemiyorum. Herkes üzülüyor onlar için. Her gün çatışma oluyor ve onların bitmesini istiyorum” dedi.

8. Sınıf öğrencisi Altınay Su Yılmaz ise, “Milletimizi savundukları için çok önemli bir görev bence. Askerlerimizi desteklemek de bizim görevimizdi. Bundan dolayı hem maddi hem de manevi olarak bu desteği yaptık. Kendi aramızda para topladık ve bu organizasyonu yaptık. Hem duygulandım hem ölen şehitlerimiz ve aileleri için üzüldüm” diye konuştu.

Öte yandan koreografiyi düzenleyen öğrencilerin, 18 Mart 1915 Çanakkale Zaferi öncesi kendi aralarında topladıkları bin 915 lira sembolik paranın 18 Mart günü Afrin’deki asker ağabeylerine gönderileceği öğrenildi.

www.havadis07.com © 2021 Tüm Hakları saklıdır.Yayınlanan haberlerin telif hakkı ajanslara aittirantalya haberSponsorlar: -instagram takipci satin al - Antalya böcek ilaçlama -gerçek takipçi al - antalya duvar kağıdı - duvar kağıdı - Türk Takipçi - ikinci el telefon

ikinci el telefon - Antalya böcek ilaçlama - instagram takipci satin al - takipci satin al