Antalya Haberlerleri – Antalya haber – Havadis07

Alanya Belediyesi bitki ve çiçek üretiminden 2,5 milyon TL tasarruf sağladı

ALANYA’NIN OBA MAHALLESİNDE KENDİ BİTKİ ÜRETİM SERASINI KURAN ALANYA BELEDİYESİ, BİTKİ VE ÇİÇEKLERİ KENDİSİ ÜRETEREK YILDA 2 MİLYON 475 BİN TL TASARRUF SAĞLADI. ALANYA BELEDİYESİ’NİN ÜRETKEN BELEDİYECİLİK ANLAYIŞIYLA HİZMET VERDİĞİNİ KAYDEDEN ALANYA BELEDİYE BAŞKANI ADEM MURAT YÜCEL, “HEM ÜRETİYORUZ, HEM DE TASARRUF EDEREK KAZANIYORUZ. ELDE ETTİĞİMİZİN GELİRLE VATANDAŞLARIMIZ İÇİN DAHA ÇOK PROJE ÜRETİP, ONLARA DAHA İYİ HİZMET VERİYORUZ.” DEDİ.

Alanya Belediyesi bitki ve çiçek üretiminden 2,5 milyon TL tasarruf sağladı
02 Mayıs 2018 - 12:24

Alanya’nın Oba mahallesinde kendi bitki üretim serasını kuran Alanya Belediyesi, bitki ve çiçekleri kendisi üreterek yılda 2 milyon 475 bin TL tasarruf sağladı. Alanya Belediyesi’nin üretken belediyecilik anlayışıyla hizmet verdiğini kaydeden Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel, “Hem üretiyoruz, hem de tasarruf ederek kazanıyoruz. Elde ettiğimizin gelirle vatandaşlarımız için daha çok proje üretip, onlara daha iyi hizmet veriyoruz.” dedi.

Alanya Belediyesi, Oba Mahallesi’nde 2016 yılında faaliyete geçirdiği üretim ve depolama amaçlı 8500 metrekarelik açık ve 3200 metrekarelik kapalı alana sahip serada birçok bitki ve çiçeği kendisi üretiyor. Park ve bahçelerde kullanılan çiçeklerin yanı sıra serada 2017 yılı içerisinde toplam 299.305 adet fidan çeliği köklendirilerek, bitkilerin dikim zamanına kadar bakım ve ilaçlama çalışmaları yapıldı.

Yeşil alan miktarı arttı

Alanya Belediyesi, serada kendi ürettiği bitki ve çiçekleri toprakla buluşturarak, 4 yılda kentteki yeşil alan sayısını yaklaşık 2.5 kat arttırdı. 2014 yılında 956.997 metrekare olan yeşil alan sayısı, 4 yılda 2 milyon bin 583 metrekareye ulaştı.

Yılda 1 milyon bitki toprakla buluştu

Oba Mahallesi’nde kendi bitki üretim serasını kuran Alanya Belediyesi, yeşil alanları farklı bitki türleri ile zenginleştirerek Alanya’nın dört bir yanında görsel şölene dönüştürdü. Park ve Bahçeler Müdürlüğü, 2014 yılından itibaren ilçenin dört bir yanına her yıl 1 milyonun üzerinde bitki ve çiçek dikti. 2017 yılında peyzaj, park ve bahçe çalışmaları kapsamında ilçenin farklı noktalarına 1.348.419 adet bitki ekildi.

Başkan Yücel: “Kendimiz üreterek daha çok kazanıyoruz”

Oba’da kurdukları Park Bahçeler Serası’ndan yılda ortalama 2 milyon 475 bin lira tasarruf ettiklerini açıklayan Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel, “ Oba Mahallesi’nde 2 yıl önce kendi bitki üretim seramızı kurduk. Belediyemizin park bahçelerde kullandığı bitki ve çiçekleri kendimiz üretiyoruz. Kendi imkânlarımızla ürettiğimiz için çok daha ucuza mal ediyoruz. Geçen yıl 2 Milyon 475 bin TL tasarruf sağladık. Ürettikçe tasarruf ediyoruz. Üretken belediyecilik anlayışımızla elde ettiğimiz kazançla, yine vatandaşlarımız için yeni projeleri hayata geçiriyoruz.” dedi

www.havadis07.com © 2021 Tüm Hakları saklıdır.Yayınlanan haberlerin telif hakkı ajanslara aittirantalya haberSponsorlar: -instagram takipci satin al - Antalya böcek ilaçlama -gerçek takipçi al - antalya duvar kağıdı - duvar kağıdı - Türk Takipçi - ikinci el telefon

ikinci el telefon - Antalya böcek ilaçlama - instagram takipci satin al - takipci satin al