Antalya Haberlerleri – Antalya haber – Havadis07

Alanya’da omurga sağlığı taramaları devam ediyor

ALANYA BELEDİYESİ LİSE DÜZEYİNDEKİ OKULLARDA GEÇEN YIL BAŞLATTIĞI OMURGA SAĞLIĞI TARAMALARI VE EĞİTİMLERİNE DEVAM EDİYOR. EĞİTİMLERDE ÖZELLİKLE DİK, DİNAMİK VE SİMETRİK POSTÜRÜN ÖNEMİ VURGULANIYOR.

Alanya’da omurga sağlığı taramaları devam ediyor
31 Ekim 2018 - 16:54

Alanya Belediyesi lise düzeyindeki okullarda geçen yıl başlattığı omurga sağlığı taramaları ve eğitimlerine devam ediyor. Eğitimlerde özellikle dik, dinamik ve simetrik postürün önemi vurgulanıyor.

Alanya Belediyesi tarafından 2017-2018 Eğitim Öğretim Yılında başlatılan omurga sağlığı taramaları, yeni Eğitim Öğretim Yılında da devam ediyor. Alanya Belediyesi Uzman Fizyoterapisti Erdem Demir tarafından Rıfat Azakoğlu Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde bu yılın ilk omurga sağlığı eğitimi ve taraması yapıldı. Yapılan taramalarda skolyoz veya herhangi başka bir omurga problemi tespit edilen öğrenciler, ileri tetkik ve tedavi için ilgili sağlık kuruluşlarına yönlendirildi.

Okullardaki taramalarla ilgili bilgi veren Fizyoterapist Erdem Demir, “Taramaları, Batı Akdeniz Kalkınma Ajansına sunulan proje kapsamında temin edilen Spinal Mouse adı verilen özel bir cihaz yardımı ile gerçekleştiriyoruz. Cihazın en önemli özelliği x ışını ve dolayısıyla radyasyon yaymadan omurga hakkında önemli bilgiler sağlaması. Elde edilen veriler bölgemizdeki ve hatta ülkemizdeki omurga sağlığı konusundaki veri eksikliği de göz önüne alındığında, sağlıklı nesillerin yetişmesi için gerekli sağlık ve eğitim uygulamalarına da yön vermesi açısından oldukça önemli. Taramalardan sonra öğrencilerimize, omurga sağlığı ve postür bozuklukları hakkında da bir eğitim vererek, skolyoz ve diğer omurga problemlerinden nasıl korunabilecekleri hakkında bilgilendiriyoruz. Özellikle dik, dinamik ve simetrik postürün önemini vurguluyoruz” dedi.

www.havadis07.com © 2021 Tüm Hakları saklıdır.Yayınlanan haberlerin telif hakkı ajanslara aittirantalya haberSponsorlar: - toptan gömlek - antalya duvar kağıdı - duvar kağıdı - https://www.antalyaduvarkagidi.com.tr