Antalya Haberlerleri – Antalya haber – Havadis07

Ali Çetinkaya’da sona doğru

ANTALYA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ’NİN ALİ ÇETİNKAYA CADDESİ’Nİ BİR ÇEKİM MERKEZİ HALİNE DÖNÜŞTÜRMEK İÇİN BAŞLATTIĞI KENTSEL TASARIM PROJESİNDE ADIM ADIM SONA GELİNİYOR.

Ali Çetinkaya’da sona doğru
18 Nisan 2018 - 13:24

Antalya Büyükşehir Belediyesi’nin Ali Çetinkaya Caddesi’ni bir çekim merkezi haline dönüştürmek için başlattığı kentsel tasarım projesinde adım adım sona geliniyor.

Büyükşehir Belediyesi, Ali Çetinkaya Caddesi’ni “Güneş Doğudan Yükseliyor” sloganı ile Doğu Garajı Projesi kapsamında yeniden düzenliyor. Dünyanın ilk müze konseptli caddesi olarak tasarlanan projede kapsamında cadde üzerindeki binaların cephe boyama işi bitirildi. Görüntü bütünlüğünü sağlaması amacıyla uygulanacak tek tip tabelaların çelik konstrüksiyonları da tamamlandı.

Gölgelikler tamam zemin kaplanıyor

14 modülden oluşan yürüyüş yolları üzerindeki lineer gölgelik alanlarının montajı tamamlandı, boya işlemleri başladı. Bina ön yüzündeki kolonlara kompakt ahşap görünümlü laminat kaplamalar yapılıyor. Zeminde yer alan asfalt yapı tamamen kaldırılarak, yürüyüş yollarına beton döküldü. Beton zeminin üzerine granit kaplama işlerine geçildi. Zemin kaplama çalışmaları aralıksız sürüyor. Projenin Haziran ayı sonunda vatandaşın hizmetine sunulması planlanıyor.

Müze konseptli cadde

Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel’in ‘Antalya’nın en değerli köşesinden biri haline gelecek’ dediği Ali Çetinkaya Caddesi, proje tamamlandıktan sonra kentin çekim merkezi olacak. Dünyada müze konsepti ile tasarlanan ilk cadde olan Ali Çetinkaya Caddesi boyunca 7 sergi küpü yer alacak ve Doğu Garajı kazısında çıkan tarihi eserlerden bir kısmı burada sergilenecek. 3 bin 500 metrekare yeşil alanın yer alacağı proje kapsamında 2 süs havuzu da olacak. Proje tamamlandığında Ali Çetinkaya, görsel güzellik katan bina cepheleri, modern kaldırımları, rengarenk gölgelikleri, kent mobilyaları, aydınlatması ile Antalya’ya gelenlerin görmeden gidemeyeceği bir yer olacak.

www.havadis07.com © 2021 Tüm Hakları saklıdır.Yayınlanan haberlerin telif hakkı ajanslara aittirantalya haberSponsorlar: -instagram takipci satin al - Antalya böcek ilaçlama -gerçek takipçi al - antalya duvar kağıdı - duvar kağıdı - Türk Takipçi - ikinci el telefon

ikinci el telefon - Antalya böcek ilaçlama - instagram takipci satin al - takipci satin al